2 червня слухачі Університету третього віку відвідали чергову екскурсію «Вулицями рідного міста», яку провів Олег Відливаний, старший науковий співробітник меморіального музею «Калуська в’язниця», повідомляє «Калуш ФМ» з посиланням на Калуську міську раду.
Екскурсія розпочалася від головної культової споруди міста – церкви св. Архистратига Михаїла, яка була збудована за кошти української громади в 1913 році. Продовжили екскурсійний маршрут найвідомішою вулицею міста Калуш, вулицею, яка найбільше зазнала перейменувань за історію свого існування – за Австрії вона називалася «Салінарна», за Польщі її було перейменовано на «Пілсудського», а в післявоєнний період її назвали «Леніна», у кінці 80-их знову змінює назву і стає «Шахтарською». Її остаточна назва утвердилася в 1999 році, після її перейменування на честь трагічно загиблого українського політичного діяча – В'ячеслава Чорновола.
Екскурсія проходила повз будинки, збудовані для спеціалістів у 20-х роках минулого століття, які приїжджали працювати на ТЕСПі (Товариство експлуатації солі поташових), повз капличку Івана Хрестителя, що виконана у псевдоготичному стилі. Каплиця збудована ще до Першої світової, як міжконфесійна, де мали святити воду і молились робітники, які йшли на роботу і спускались у шахту.
Завітали також у палац культури «Мінерал», де слухачі Університету третього віку оглянули виставку робіт сучасних ікон молодої художниці Юлії Багринівської.
А закінчилась екскурсія на обійсті екосадиби «Стара хата» отця Федора Мороза, що по вулиці Белея.
Екскурсанти висловили вдячність за організацію екскурсій про історію рідного міста директору КЗ «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради» Артуру Єфремову та старшому науковому співробітнику Олегу Відливаному.