Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Слухачі Університету третього віку взяли участь у майстер-класі з петриківського розпису (ФОТО)

Переглядів: 302

Учора, 22 червня, у виставковій залі міста Калуша слухачі Університету третього віку взяли участь у майстер-класі з петриківського розпису. Захід провела зберігачка фондів виставкової зали КЗ «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради» Галина Турчин, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на міську раду.

Петриківський розпис, або «петриківка», – українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке зародилося на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Петриківський розпис – не лише народне мистецтво, що зберігає звичаї оздоблення українського житла, але й сучасний живопис, який розвивається та набуває нових рис. 5 грудня 2013 року петриківський розпис було внесено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

«Петриківка» – це пелюстки, листя, стебельця та лінії, котрі в умілих руках перетворюються у несподівані квіти, кетяги калини, винограду, казкових птахів і навіть людей.У Петриківському розписі завжди переважали рослинні візерунки, здебільшого квіткові. Створювали передусім фантастичні, небувалі у природі форми квітів, основою яких ставали елементи місцевої флори. Наприклад, «цибульки» або «кучерявки».

Нерідко квіти та ягоди поєднували з птахами. Іноді малювали тварин та навіть людей, які мали дещо фантастичний вигляд. Часто в «петриківці» використовували образ жар-птахи. Ця істота, за українською міфологією, приносить щастя.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: