Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Старости сіл Калуської ТГ вивчали досвід чесниківських сироварів (ФОТО)

Переглядів: 385

Пошук нових підходів до розвитку сільського господарства, малого підприємництва, кооперації є найактуальнішим питанням для старост сіл Калуської громади.

З цією метою в четвер, 7 жовтня, перший заступник міського голови Мирослав Тихий разом з очільниками старостинських округів відвідали вже відоме село Чесники, що на Рогатинщині, де мали змогу побачити роботу успішного кооперативу «Еком – «Чесниківський сир», ознайомитись з технологією сироваріння за унікальною швейцарською технологією, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на сайт Калуської міської ради.

«Перше, що стало несподіванкою для нас, – ділиться враженнями Вістівський староста Василь Хомич, – обсяг виробництва, який організували двоє ентузіастів – сім’я Журавінських».

З розповідей чесниківських сироварів калуська делегація довідалась, що починалось все в 2012 році з ініціативи громади села – створення молочного кооперативу «Еком», який об’єднав більше сорока селян. Хотіли, щоб люди мали з чого жити та залишались в Україні. Кооператив допоміг односельчанам тримати худобу, здавати молоко та отримувати за це гроші.

Логічним стало питання про переробку молока. Так з’явилася ідея організації крафтової сироварні. Проєкт виявився успішним. І на сьогодні «Чесниківські сири» – відома торгова марка. А за смаковими якостями сир із Чесників на чільних позиціях серед лідерів від українських виробників.

Всі учасники калуської делегації були одностайні в тому, що Чесниківська сироварня дуже показовий приклад успішності розвитку громади, який треба популяризувати і в кожному нашому селі.

Схожі матеріали за тегами: Калуська ТГ старости Чесники досвід

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: