Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Студенти Університету третього віку відвідали лекцію «Жінки-воячки в армії  УГА та УНР»

Переглядів: 215

21 грудня студенти Університету третього віку відвідали комунальний заклад «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради», де відбулася лекція «Жінки-воячки в армії  УГА та УНР».

Слухачі дізнались, що усі дівчата, які були в жіночій чоті Січові стрільці-2, пройшли міліарний вишкіл в організаціях «Січ», «Сокіл», «Пласт». Вони добре вміли стріляти, вести окопну війну. Коли ж дійшло до війни, то такі жінки, як Олена Степанів-Дашкевич, Марія Бачинська, Гандзя Дмитерко,Софія Галечко та Ірена Кузь пішли на фронт.

Остання захопила п’ять ворожих солдатів і російського підпоручика та привела у штаб. В окопній війні у складі жіночої чоти брала участь Олена Степанів-Дашкевич, яка стала першою жінкою, зарахованою на військову службу у званні офіцера. Ми повинні знати їх і пам’ятати про них.

На зображенні може бути: 5 людей, люди сидять та у приміщенні

Студенти висловлюють удячність в.о.директора КЗ «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради» Олегу Відливаному за організацію цікавої лекції про  історію життя жінок, які брали активну участь у становленні української армії та творили історію України.

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш Університет третього віку лекція МВЦ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: