Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Травматологи Калуської ЦРЛ зробили операцію з ендопротезування кульшового суглоба

Переглядів: 4893

Минулого тижня травматологи-хірурги Калуської ЦРЛ Степан Зелик та Мар’ян Яремко під керівництвом експерта МОЗ, керівника Київського центру ендопротезування, кандидата медичних наук та заслуженого лікаря України Олександра Косякова вперше в нашому місті зробили операцію з ендопротезування кульшового (тазостегнового) суглоба.

Раніше на Прикарпатті такі операції робили лише в Львові, Тернополі та Івано-Франківську, інформує «Нафтохімік-Калуш».

– Ідея здійснювати у Калуші такі операції виникла давно, але не було необхідного інструментарію, – зізнається Мар'ян Яремко. – На щастя, знайшовся меценат, мій хороший друг, однокласник та одногрупник Павло Котик, який закупив необхідний нам дриль вартістю близько мільйона гривень. Тоді постало питання запозичення вмінь та досвіду. І в цьому нам неабияк допоміг і продовжує допомагати Олександр Косяков.

Саме для того, щоб підтримати молодих лікарів у їх починаннях, Олександр Косяков приїхав у Калуську ЦРЛ. Разом лікарі прооперували трьох пацієнтів різного віку. В подальшому калуські травматологи будуть робити такі операції самостійно.

За словами Степана Зелика, проблеми, пов’язані із травмуванням, хворобою чи зношенням кульшового суглоба досить поширені, а консервативні методи не завжди приносять бажані результати.

– Хворих, яким потрібно здійснювати ендопротезування кульшового суглоба є дуже багато, – зазначає С. Зелик. – Коли така людина оперується за допомогою вкручування шурупів, то період реабілітації може «затягнутися» до півроку. Але найгірше те, що доволі часто навіть після цього бажаних результатів не вдається досягти і люди залишаються інвалідами Натомість після операції з ендопротезування суглоба хворого піднімають на ноги на 2-3 день. Єдиним мінус такої операції є вартість штучного суглоба, яка сягає орієнтовно 1200 доларів. Але, можливо, в майбутньому у нас з’являться певні соціальні програми, які дозволять закупляти для пільгових категорій калушан такі протези за кошти з міського бюджету. До слова, у Києві діє така програма…

Головний лікар Калуської ЦРЛ Іван Красійчук запевнив, що керівництво закладу звертатиметься із цією пропозицією до міської влади, але водночас зауважив, що це задоволення не з дешевих, а в Калуші вже діє програма з безкоштовного медикаментозного забезпечення місцевих мешканців.

На знімку (зліва направо): Степан Зелик, Мар'ян Яремко, Олександр Косяков та Іван Красійчук.

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш ЦРЛ опереція суглоб ендопротезування

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: