Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Творячи добро за покликом серця: «Еталон» підвів підсумки реалізації міжнародного благодійного проєкту

Переглядів: 206

Повномасштабна війна об’єднала всіх українців у спільному домі – перш за все робити добро. Попри ризики, попри гради і ракети ворогів українці вразили весь світ своєю доброзичливістю і допомогою ближнім. Про це вчора йшлося у Калуші, де за «круглим столом» у конференц-залі мультикультурного центру підбили підсумки роботи потужної громадської організації «Громадський центр «Еталон», яка засвідчила свою ефективну діяльність на Прикарпатті, зокрема й у Калуському районі.

У заході взяли участь не лише представники громад з Калуського району, а й з інших районів Прикарпаття, зокрема з Верховинської, Надвірнянської та Богородчанської громад. Усі вони співпрацюють з ГО «ГЦ «Еталон» та реалізовують спільні проєкти. Під час круглого столу обмінялися досвідом, підвели підсумки реалізації проєкту в громадах, інформує «Калуш ФМ».

Так, упродовж двох останніх років ГЦ «Еталон» (керівниця – Леся Аронець) здійснював реалізацію міжнародного проєкту «Екстрене реагування задля збереження життя ВПО в Івано-Франківській області АСТ APPEAL UKR 221» за сприяння Угорської екуменічної служби допомоги /НІА у громадах.

З перших місяців повномасштабної війни ця організація стала пліч-о-пліч допомагати реагувати на непрості виклики сьогодення. Так, представники цієї громадської організації спільно з райдержадміністрацією зосередили увагу на гуманітарній допомозі внутрішньо переміщеним особам у Калуському районі (надання продовольчих та непродовольчих товарів), допомозі у створенні місць компактного проживання, модернізації шелтерів. Крім того, проводили різноманітні заходи в освітній сфері (навчання, семінари), семінари, тренінги, консультації з посилення інституційної спроможності місцевих громад.

Більшість цих проєктів були реалізовані завдяки фінансового сприяння Угорської екуменічної служби допомоги.

«Співпрацюючи із міжнародними благодійниками, громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування, ми робимо усе, щоби Калуський район був гостинним прихистком для ВПО, – зазначила заступниця голови РДА Ярослава Гасяк. – За весь період ми прийняли понад 32 тис. внутрішньо переміщених осіб. Наразі у нашому районі проживає близько 10 тис. ВПО. Про кожного, хто прибуває сюди, ми повинні піклуватись, забезпечувати гідні умови життя – медичні консультації, психологічну підтримку, створювати робочі місця та ін.».

«Щиро вдячні міжнародним партнерами за небайдужу позицію та таку необхідну підтримку людям, які вимушено покинули власні домівки внаслідок воєнних дій. Разом ми стаємо опорою для них. Особливо хочу подякувати представникам «Громадського центру «Еталон» та її керівниці Лесі Аронець, Угорській екуменічній службі допомоги за успішну реалізацію багатьох проєктів. Ми й надалі будемо прислуховуватися до потреб наших співгромадян та шукати можливості їм допомогти. Тож і надалі існує велика потреба у нашій подальшій співпраці і в цьому, 2024 році», – додала голова РДА Жанна Табанець.

Під час обговорення планів на майбутнє акцентували увагу на таких актуальних питаннях, як психологічна допомога, соціальна адаптація дітей ВПО, надання першої медичної допомоги у школах. Тож будемо й надалі співпрацювати.

Схожі матеріали за тегами: ВПО ГЦ «Еталон»

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: