Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Долині планують суттєво підняти тарифи на воду

Переглядів: 478

Комунальне підприємство «Водоканал» Долинської міської ради хоче здійснити зміну діючих тарифів у 2021 році на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення. Про це повідомили на сторінці Долина – міська рада / Dolyna City Council, інформує «Калуш ФМ».

«КП «Водоканал» інформує про намір здійснити зміну тарифів на послуги в наступних розмірах (із урахуванням податку на додану вартість) для всіх споживачів на: централізоване водопостачання – 28,26 грн за 1 куб. м (з ПДВ); централізоване водовідведення – 31,62 грн за 1 куб. м (з ПДВ). Тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення розраховані згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 869 від 01.06.2011 року», – йдеться у повідомленні.

Діючі тарифи на 01.06.2021р. складають:

для населення:

–  централізоване водопостачання – 13,90 грн./м3 з ПДВ;

–  централізоване водовідведення – 5,80 грн/м3 з ПДВ;

для бюджетних установ та інших споживачів:

централізоване водопостачання – 22.00 грн./м3 з ПДВ;

–  централізоване водовідведення – 50.00грн/м3 з ПДВ;

«На сьогоднішній день, для населення діють тарифи з централізованого водопостачання та водовідведення, які були встановлені рішенням Долинської районної ради від 29.03.2018 р. № 527-27/2018. Рівень відшкодування фактичної вартості послуг централізованого водопостачання встановленими тарифами для населення становить 57,6 %, водовідведення - 27,3 %», – пояснюють у «Водоканалі».

Необхідність перегляду та встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення зумовлена:

– зростанням вартості електроенергії на 12%. Планові витрати на електроенергію, розраховані на базі тарифів квітня місяця 2021 року з урахуванням індексу цін виробника промислової продукції.. Питома вага у її структурі тарифу на водопостачання становить 30%, на водовідведення 16,7 %;

– зростанням витрат на оплату праці – збільшилася мінімальна заробітна плата, відповідно до Закону України «Про державний бюджет на 2021 рік» з 01 січня 2021р її розмір становить 6000 грн/місяць, та збільшився прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2021р. – 2270 грн. на місяць. У діючих тарифах фонд оплати праці розраховано виходячи із прожиткового мінімуму для працездатних осіб 2102 грн. та мінімальної заробітної плати 4723 грн. Заробітна плата врахована до тарифів в установленому порядку із забезпеченням прожиткового мінімуму для працездатних осіб та інших гарантій з оплати праці, передбачених законодавством, з урахуванням положень генеральної та галузевої угод, колективного договору підприємства.

Фонд оплати праці займає найбільшу питому вагу 56,9% у структурі витрат. Пропорційно до росту рівня заробітної плати збільшились також відрахування на соціальні заходи. Також збільшилися витрати, пов’язані зі сплатою податків, зборів та інших передбачених законодавством обов’язкових платежів. Крім того, зросли ціни на реактиви, реагенти, паливно-мастильні матеріали, запчастини, спецодяг, матеріали та інші матеріальні ресурси, а база до розрахунків даних інших витрат у діючому тарифі на централізоване водопостачання – фактичні дані 2009 року. Враховано обігові кошти за рахунок планованого прибутку у розмірі 1,8% повної планованої собівартості 652,8 тис. грн. Ці кошти будуть спрямовуватись підприємством на фінансування непередбачених витрат, пов’язаних з поточним ремонтом та інші витрати.

«Приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня є необхідним заходом для стабільного функціонування підприємства та безперебійного забезпечення споживачів питною водою. Нагадаємо, що населення з низьким рівнем доходів має право оформити субсидію, що зменшить навантаження на сімейний бюджет. Матеріали з розрахунками тарифів надані на розгляд Долинській міській раді», – кажуть у пресслужбі підприємства.

Схожі матеріали за тегами: Долина вода тарифи підняття

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: