Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У джерелах «Богуна» і «Капличка» виявили кишкову паличку

Переглядів: 368

Фахівці Калуської районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний  центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» в  листопаді провели моніторингові дослідження проб води з джерел загального користування: «Богуна» в мікрорайоні Підгірки (біля Калуської центральної районної лікарні) та «Криничка» на вулиці Сірка (мікрорайон Височанка).

Досліджені проби з джерел за показниками епідемічної безпеки питної води  не відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», виділені бактерії групи кишкової палички. Вода з вище вказаних джерел  не придатна для споживання та  господарсько-побутового користування, інформує "Калуш ФМ".

Для  профілактики гострих кишкових інфекцій фахівці рекомендують вживати кип’ячену воду або використовувати бутильовану сертифіковану питну воду.

Також з  метою попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії  у дітей фахівці відділення впродовж жовтня та за минулий період листопада дослідили 156 проб води з індивідуальних колодязів, вода з яких використовується для споживання дітей віком до 3-х років. 

В досліджених пробах перевищення вмісту нітратів не виявлено (визначена концентрація  нітратів становить від 4,5 до 24.7 мг/дм 3 при гранично допустимій концентрації <=50,0 мг/дм 3 ).

«Пам’ятайте, що кип’ятіння і відстоювання не знижують вмісту нітратів у воді, а навпаки збільшують її токсичність. При оцінці якості води користуйтесь лише результатами лабораторних досліджень» – зазначають спеціалісти. 

Схожі матеріали за тегами: Калуш джерела кишкова паличка

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: