Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші буде сквер Військових ветеранів (ФОТО)

Переглядів: 703

Калуські афганці розчистили територію, де планується встановлення пам’ятника учасникам бойових дій на території інших держав, адже лише з Калуша на афганську війну відправили 286 юнаків, з них 10 – загинули і 17 – повернулися інвалідами. Скульптура в бронзі коштуватиме близько мільйона гривень та ще в стільки ж обійдеться благоустрій території.

– Згідно з рішенням Калуської міської ради у червні минулого року нам виділили земельну ділянку для будівництва меморіального пам’ятника загиблим учасникам бойових дій на території інших держав. І заодно ми хочемо, щоб тут був сквер, він так і буде називатися – сквер Військових ветеранів, – зазначив у коментарі «Калуш ФМ» голова Калуського територіального об’єднання воїнів-афганців Володимир Сорохтей.

Пам’ятник висотою два метри планують встановити на перетині вулиць Височанка і Степана Бандери, навпроти міського управління надзвичайних ситуацій, у саду коледжу культури та мистецтв. Обране місце є символічним: раніше у будівлі навпроти був розташований військовий комісаріат, звідки хлопців відправляли в Афганістан.

– Ще на проєкт гроші не виділили, – додає Володимир Сорохтей. – Ми вже двічі зверталися до міської влади, звернемося і втретє. Я думаю, що влада нас розуміє. Ми це робимо не для себе. Ми це робимо для цілого міста, для всіх і це буде візитка картка при в’їзді в стару частину міста, це має бути гарний сквер, щоб віддавати пам’ять тим, які загинули, які померли в мирний час.

А поки хлопці вирішили очистити дану земельну ділянку від чагарників та сміття. Впродовж кількох годин близько 20 воїнів-афганців з допомогою працівників КП «Калушавтодор» підчищали дерева, кущі, вирізали сухі гілки та грузили їх на трактор.

– Нас, афганців, ще трошки є і сьогодні такий суботник урочистий. Бог дав нам погоду. З часом з поміччю меценатів і своїх хлопців ветеранів-афганців постане пам’ятник у честь тих воїнів, які воювали в інших країнах, – говорить священник, воїн-афганець Богдан Никорович.

Наразі в центрі земельної ділянки, де планується встановити пам’ятник, забили кілок. А 12 лютого місце освятять.

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш сквер військові ветерани

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: