Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші хочуть навести лад на військовому кладовищі (ФОТО)

Переглядів: 209

Роботи з впорядкування місцеві активісти вже розпочали.

Про це повідомив у соціальній мережі Facebook відомий калуський активіст та краєзнавець, директор КП «Ритуальна служба» Олександр Коваль.

«Нещодавно разом з Андрієм Шутяком проводили огляд військового кладовища міжвоєнного періоду в Калуші. Сильно вразив занедбаний і знищений людьми і часом стан хрестів і написів на них, тому об’єднавши зусилля вирішили привести калуське військове кладовище в пристойний вигляд», – пише активіст.

Також Олександр Коваль зазначає, що роботи дуже багато, бо необхідно відчистити кожну букву від цементного розчину, вапна, фарби, бруду, вичистити від лишайників і моху, відремонтувати пошкоджені хрести, вирівняти, пофарбувати, а також відновити написи і вичистити та спланувати територію.     

                  

«Сьогодні вже другий день вичищали написи на хрестах – це кропітка і делікатна робота. Але це допоможе точно встановити імена бійців, роди військ, порядковий номер могили, дату смерті і перепоховання, причетність бо батальйону і належність до армії, – зазначає Олександр. – Перебуваючи на території Польщі чи Німеччини бачив, з якою повагою відносяться до військових поховань, тому вважаю своїм обов’язком навести порядок на старому калуському кладовищі, як на військовому, так і на цивільному. А ще з допомогою Андрія Шутяка, який не один рік займається військовими похованнями, встановити контакти з Європейськими пошуковими організаціями».

Додомо, що калуський краєзнавець, гірський рятувальник Василь Фіцак уклав фотодовідник про поховання у Калуші вояків Першої світової війни.

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш військове кладовище впорядкування

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: