Радіо КалушFM (050) 66-56-321 (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші обговорювали зниження вартості оренди залів палаців культури «Мінерал» та «Юність»

Переглядів: 828

Щоб пожвавити концертну діяльність в Калуші, розробляють нову методику нарахування орендної плати за користування приміщеннями в закладах культури.

10 жовтня з цього приводу у залі засідань виконкому Калуської міськради відбулися громадські слухання. На слухання прийшли директори ПК «Мінерал» та «Юність», та троє людей, які зацікавлені у проведені концертів у Калуші.

Методика, відповідно до якої в місті справляють орендну плату за короткострокове користування приміщеннями в закладах освіти та культури, була затверджена ще у 2006 році. В даний час вона неефективна і лише відлякує гастролерів. Тож у Калуші вирішили розробити нову методику.

За словами голови Фонду комунальної власності територіальної громади Калуша Олександра Челядина, за методикою, яка діє зараз, орендну плату за концертну, театральну, циркову та іншу діяльність в закладах культури, зокрема в палах культури «Юність» і «Мінерал», нараховують у розмірі 10% від вартості загальної кількості посадкових місць. У результаті виходить досить сума, яка відлякує більшість організаторів концертів у Калуші.

Орендну плату концертного залу у «Юності» пропонують визначати, виходячи з середньої вартості квитків. До прикладу, якщо середня вартість квитків до 80 грн, то орендна плата за один захід становитиме 2500 грн, при вартості квитків від 80 до 150 грн – 5000 грн, а понад 150 грн – 7500 грн. У ПК «Юність» 468 посадкових місць.

Щодо  ПК «Мінерал», то тут 250 місць, і розрахунки будуть нижчими.

Під час громадських слухань також прозвучала інформація, що цього року від концертної діяльності у Фонд комунальної власності надійшло 45 тис. 340 грн, з яких понад 28 тис. грн переказали управлінню культури. Проте загалом цьогоріч у Калуші концертів було мало, у попередні роки їх організовували частіше.

Виконавчий директор ТзОВ «Телерадіокомпанія «Калуш» Алла Дзундза поцікавилася, чи можна враховувати при обчисленні орендної плати неповний продаж квитків, адже нерідко продають лише 60-70% від загальної кількості місць.

Олександр Челядин відповів, що це складно, оскільки квитки продають не лише в касі «Юності», а й в інших місцях.

Пропозиції щодо вартості оренди концертних залів  можна подавати у Фонд комунальної власності до 6 листопада.

Як повідомив начальник управління економічного розвитку міста Калуської міської ради Юрій Соколовський, проект подадуть в Державну регуляторну службу України. Коли звідти надійде позитивний висновок, то питання винесуть на сесію Калуської міськради.  Уся процедура може зайняти кілька місяців.

Частину дискусії на громадських слуханнях дивіться на відео.

 

Схожі матеріали за тегами: пк юність оренда обговорення

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: