Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші освятили військову капличку Співстраждальної Божої Матері (ФОТО)

Переглядів: 248

22 січня на старому міському кладовищі освятили військову капличку Співстраждальної Божої Матері. Ініціатором її зведення є Олександр Коваль, директор КП «Ритуальна служба», а тепер – військовослужбовець ЗСУ.

Олександр разом з волонтером Андрієм Шутяком, з яким є співзасновниками ГО «Калуш мілітарний», на добровільних засадах у кінці 2020 року зайнялися благоустроєм старого кладовища, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на Калуську міську раду.

Робота полягала в тому, щоб відчистити, відреставрувати хрести, ідентифікувати імена загиблих бійців австро-угорської, німецької армій, яких налічили 725.

Пізніше виникла ідея зведення каплички, щоб можна було помолитися за душі полеглих. До роботи приступили у 2021 році.

Та у 2022 році почалася війна, Олександр пішов на фронт. У крайній відпустці вирішили завершити роботу, а тепер – освятити.

Капличка встановлена коштом благодійників, які поофірували кошти та приклалися до роботи. Зокрема, це Михайло Найда, Микола Серафимович та Михайло Панько з командою робітників.

Автором самої скульптури Співтраждальної Божої Матері є калуський митець Ігор Семак.

Заступниця міського голови Надія Гуш подякувала усім, хто долучився до зведення військової каплички.

А священослужителі – настоятель храму Святого Духа отець Ігор Пришляк та настоятель костелу Святого Валентина отець Роман Стадник – переконані, що Божа Матір опікуватиметься усіма воїнами, і не залишить Олександра та його побратимів самих на війні.

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: