Радіо КалушFM (050) 66-56-321 (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші планують запустити онлайн-спостереження за рухом автобусів через додаток до смартфона

Переглядів: 1356

Це новітня альтернатива GPS-контролю громадського транспорту.

У Калуші у програмі розвитку автотранспорту, яка була затверджена Калуською міськрадою, на цей рік було закладено 45 тис. грн для функціонування системи GPS-контролю за рухом громадського транспорту. Передбачалося, що перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів по місту, за свій кошт встановлять у транспортних засобах GPS-трекери, а місто виділятиме кошти на цілодобове функціонування системи контролю за цими даними.

Проте рік добігає кінця, а про систему GPS-контролю у маршрутках ні слуху, ні духу. Тому журналіст «Калуш ФМ» поцікавилася, що зроблено у цьому напрямку і чи зроблено взагалі у  начальника управління економічного розвитку Калуської міської ради Юрія Соколовського.

Посадовець повідомив, що від GPS-контролю в автобусах Калуш відмовився і хоче впроваджувати онлайн-спостереження через додатки для Android та IOS.

- GPS-трекери мали стаціонарно встановлюватися на кожен транспортний засіб. Проте, якщо, до прикладу, автобус виходив з ладу і потребував ремонту на базі підприємства, то перевстановити GPS-трекер на резервний було б проблематично і економічно затратно. Відповідно із системи контролю цей транспортний засіб випадав би, - пояснює Юрій Соколовський.

Водночас виникла проблема і з доступом до GPS-трекерів в тих автобусах, де вони були встановлені перевізниками ще раніше. Справа в тому, що фірма, яка цим займалася, ліквідувалася, і отримати доступ до системи програмного забезпечення неможливо.

Натомість на ринку з’явилися нові засоби онлайн-спостереження через спеціальну програму для користувачів смартфонів. Подібна система діє в Луцьку.

- Тож наразі ми ведемо переговори з однією фірмою, яка пропонує таке онлайн-спостереження, і вивчаємо можливості для його впровадження  в Калуші, - розповідає Юрій Соколовський. – В даному випадку йдеться про закупівлю перевізниками смартфонів, які перебувають в тій самій ціновій категорії, що і GPS-трекери, проте мають значно більше функцій. Їх без проблем можна буде передати з одного автобуса в інший. Завдяки цій системі з’явиться можливість не лише відслідковувати місце перебування автобуса, а й чітко бачити графік його руху, а також отримувати звіти по кількості здійснених рейсів за добу, тиждень, місяць. Тобто, ми матимемо чітку картину по кожному перевізнику. Окрім того, система показуватиме, чи вписується водій у графік руху: випереджає чи навпаки відстає, що буде корисним для самих водіїв.

При цьому посадовець додає, що програмне забезпечення фірма, з якою ведуться переговори, надає безкоштовно. Треба буде лише оплачувати послуги зв’язку, це приблизно 100-120 грн в місяць на один смартфон.

З трьома найбільшими перевізниками, зокрема, ПрАТ «Калуське АТП», ТОВ «Автотранспортна асоціація» і ТОВ «Калуш-транс», це ноу-хау уже обговорювали, зазначає начальник управління економічного розвитку. І вони не проти цю систему протестувати. Пілотний проект планують запустити до квітня наступного року. Якщо система працюватиме, то до неї долучать всіх перевізників міста.

Людмила СТЕПОВА

 

Фото: Railway Technology

 

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: