Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші показали кіно-театральну інсталяцію «Голгофа голодної смерті»

Переглядів: 269

28 листопада, у четверту суботу місяця, в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932-1933 років був визнаний геноцидом. 

...Білий янгол скорботи спустився на згорьовану землю. Літа 1933-го року від Різдва Христового був в Україні великий Голод. Не було тоді ні війни, ні суші, ні потопу, ані моровиці. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав скільки невинного люду зійшло в могилу... Старих, молодих, дітей ще не народжених у лонах матерів... 

Їм неоплаканим, не відспіваним, їм,  похованим у спільних могильниках, похованим без труни і молитви, позбавленим могили й шани, й присвятили кіно-театральну інсталяцію «Голгофа голодної смерті», яка відбулася 27 листопада в ПК «Мінерал» у постановці театру «Прем’єра». Режисером театралізації є Алла Терещенко. 

За словами Алли Феліксівни, до теми голодомору вони вже повертаються вдруге. Перша постановка була у 2018 році. Цього разу театрали обрали нову сучасну форму. «Голгофа голодної смерті» – не вистава, а театралізація з документальною кінохронікою.

«Ми хотіли документами та фотокадрами підсилити трагізм того, що відбувалося в Україні, адже цифри і факти про голодомор просто вражаючі», – зазначила режисерка.

У театралізації брали участь актори: Мар’яна Малик, Леся Ланик, Надія Кецман, Остап Лисаник, Юліана Яцишин, Оксана Герус, Ірина Сидорко, Оксана Ляхович, Оксана Кецман, Уляна Коневич. Диктор – Михайло Стасів, кіноінсталяція Захара Борика, звукорежисер – Віктор Левченко.
 

Схожі матеріали за тегами: Голодомор інсталяція Мінерал

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: