Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуші презентувавли нову книгу Петра Шевчука «День дятла» у лузі»

Переглядів: 1337

17 червня в бібліотечній кав’ярні центральної бібліотеки ім. Т. Шевченка презентували нову, четверту за рахунком, книжку калуського журналіста і письменника Петра Шевчука, яка вийшла при фінансовій підтримці міської ради.

Вихід цього літературно-художнього видання, без сумніву, можна означити і великим днем для Петра Шевчука. Бо, як кажуть, і чергову свою творчу «п’ятирічку» письменник не змарнував, а примножив, інформує Калуська ЦБ.

Петро Шевчук став у 2014 році дипломантом І ступеня Бойківського літературно-краєзнавчого конкурсу ім. Мирона Утриска за книги “Поклін віддаю”, “Із криниці життя” та “Біле диво”, а у 2015 році володарем “Золотого пера Прикарпаття”. Найбільшу радість журналісту приносять вдячні відгуки читачів. Це головна для нього нагорода та задоволення. Працюючи у 4-х газетах, він проявив свій неперевершений талант в такому жанрі, як новела. Якщо б видати все, що надруковане у періодичних виданнях за 46 років роботи, то вийшло б, напевне, 30-томне видання.

«Більшість із поданого в цій книзі — бувальщин, новел, оповідок, отримано мною із бурхливого життєвого плину, — пише автор у передмові.  —  Окрема частина цієї книжки — етюди, образки назбирана мною під час мандрівок стежками рідного краю».

А ще хочеться відзначити унікальні взірці гумору автора, які добре відомі у літературних колах завдяки непересічному таланту Петра Шевчука, як оповідача. Тож композицію «Дня дятла» у лузі» склали розділи «Бувальщини», «Трохи гумору» і «Рядки із крапельок роси», а також унікальні світлини з авторського фотоархіву.

Твори автора, зокрема і ті, що увійшли до збірки «День дятла» у лузі», засвідчують, що Петро Шевчук як журналіст чи письменник любить людей і йому завжди смакує добра і щира бесіда з ними, а як унікальний спостерігач і співрозмовник не бокує від спілкування з людьми під час своїх піших мандрівок наодинці із записником і олівцем. Божий дивосвіт і народна життєва мудрість — основні джерела творів письменника, якими він наповнює своє творче натхнення та втамовує читацьку спраглість за неповторністю і соковитістю рідного слова. У новій книжці письменника відбився і цікавий стильовий вислід багаторічної праці журналіста в міськрайонних газетах «Зоря Прикарпаття» і «Калуський хімік» та обласних «Прикарпатська правда» і «Галичина». Адже у своїх прозових творах Петро Шевчук настільки скрупульозно деталізує і вигранює кожне слово чи вислів, що книжки письменника можна назвати путівником творчих вражень, а їх автора — художником-літописцем бойківського Підгір’я. А головне, до чого прагнув автор — щоб ці оповідки торкнулися добрим словом і залишилися теплим спомином серед людей.

Привітати Петра Трохимовича з виданням нової книги прийшли журналісти, просвітяни та літератори Калуша, колеги по роботі, сусіди та добрі знайомі, а саме - Ярослав Олійник, журналісти Анатолій Гетьманчук, Дмитро Іванців, Богдан Тимків, калуський краєзнавець Микола Когут, фотомитець Василь Мельник, голова міськрайонного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка Леся Кирилович та інші.

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш презентація книга Шевчук

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: