У Калуші цьогоріч припинили безоплатне харчування для учнів 2-х класів з декількох причин. Зокрема, це недофінансування освітньої субвенції, вилучення з громад ПДФО та зупинка роботи ТОВ «Карпатнафтохім».
Про це у соцмережі Facebook повідомив Калуський міський голова Андрій Найда, інформує «Калуш ФМ».
«Формуючи бюджет – ми обираємо пріоритетні напрямки. До того ж, не можна забувати, що, окрім школярів 2 класу, в громаді є багато дітей тих категорій, які харчуються безоплатно. А зважаючи на війну в Україні, кількість дітей пільгових категорій зростає», – зазначив очільник громади.
Також Андрій Найда наголосив, що фінансування на безоплатне харчування дітей не зменшується жодним чином та нагадав, що у 2015 році на законодавчому рівні було позбавлено можливості отримування безоплатного харчування для учнів 1-4 класів, за виключенням окремих категорій.
«Відповідно, місцеві бюджети перестали отримувати з держави цільові кошти. Проте деякі громади у міру своїх можливостей продовжували забезпечувати харчуванням школярів. На сьогодні Калуська громада чи не єдина в області, де й досі безоплатно харчуються всі першачки. Інші громади вже давно припинили таку послугу. Ми ж цьогоріч перестали харчувати лише 2 класи», – додав міський голова.
Окрім того, він навів цифри, які міська рада витрачала на харчування в школах та садочках за минулі роки:
– у 2021 році харчувалося 3 722 учнів на суму 4 782 679 гривень;
– у 2022 – 3 186 учнів на суму 6 623 645 гривень;
– у 2023 – 3 245 учнів на суму 6 807 592 гривні;
– у першому півріччі 2024 – 3 308 учнів на суму 6 746 365 гривень.
Також Андрій Найда прокоментував те, що Президент Володимир Зеленський нещодавно анонсував безоплатне харчування дітей у школах з 1 по 4 класи: «В Україні лише мають намір відновити безоплатне харчування для вищезгаданої категорії, готуючи відповідну програму. Тому, звичайно, коли ініціатива запрацює, держава профінансує – ми поставимо до відома усіх вас і невідкладно організуємо процес харчування. Але наразі все залишається як є. І фінансування безоплатного харчування у ЗЗСО лежить на бюджеті громади».