Учора Калуш приймав учасників форуму регіонального рівня «Прикарпаття – регіон для релокації», який відбувається на Прикарпатті з ініціативи Івано-Франківських Торгово-Промислової та Жіночої Ділової Палат за підтримки ПРООН.
Основна мета заходу, на якому здебільшого були присутні представники бізнесу – це консолідація зусиль місцевої влади, науковців та практиків задля напрацювання стратегічних напрямків розвитку та спеціалізацію області в цілому та кожної громади зокрема в контексті хвилі вимушеної релокації підприємств з регіонів України, які охоплені війною.
Про це на Facebook-сторінці повідомив Калуський міський голова Андрій Найда, інформує «Калуш ФМ».
Надзвичайно цікавими і змістовними були доповіді, виступи учасників круглого столу, що був однією з частин заходу.
Олександра Федорук, керівниця Івано-Франківської Жіночої Ділової Палати, розповіла про проєкт та його цілі.
Юрій Стефанчук, виконавчий директор регіонального відділення АМУ, закцентував увагу на основних моментах роботи Асоціації міст щодо вдосконалення бюджетного законодавства на користь місцевого самоврядування та підтримки бізнесу.
Заступник директора релокованої державної установи «Державний науково-дослідний і проєктний інститут основої хімії ДУ «НІОХІМ» Євген Щастливець ділився досвідом роботи в нових умовах та про можливості використання промислового потенціалу Калущини.
Олександра Якубишин, директорка Філії «Калуська ТЕЦ «ТОВ «КОСТАНЗА» розповіла присутнім про те, як у час війни підприємство долає виклики.
З нинішнім досвідом виробництва і збуту охоче поділилася директорка ТОВ «Карпатсмоли» Галина Перегіняк.
Команда наших спікерів і активних співорганізаторів заходу – голова ГО «UFRA» Наталія Захарова, заступниця начальника управління економічного розвитку міськради Тетяна Сеньків – презентували Стратегію Калуської громади та дорожню карту для релокації.
А Калуський міський голова Андрій Найда розповів про плани щодо створення ще більш сприятливих умов для інвестицій та про кілька успішних історій вже переселеного до нашої громади бізнесу. Зрештою учасники форуму могли в цьому переконатись під час безпосередніх візитів до переселених підприємств.
«А загалом день видався власне таким, коли по-особливому можна відчути гордість за нашу громаду. І це відчуття має на те всі підстави, бо про нас – про нашу роботу, про економічний розвиток, про ухвалені нами рішення, про створення умов для переселення бізнесу та багато іншого говорили наші гості. Сторонній думці властива об’єктивність. І тут всі були єдині в тому, що Калуська громада як промисловий центр, незважаючи на дуже складний час, за обсягами та темпами реалізації продукції залишається на лідерських позиціях у регіоні, а управлінські рішення, що ухвалюються в місцевому самоврядуванні, є дієвим чинником для розвитку та залучення інвестицій», – зазначив Андрій Найда.