Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Калуській ЦБ ім. Тараса Шевченка відбувся круглий стіл «Духовність – основа української державності» (ФОТО)

Переглядів: 507

Захід приурочили Дню Української Державності та Дню Хрещення Київської Русі.

День Української Державності – нове свято нашої держави, яке 28 липня відзначається українцями вперше: попри шостий місяць повномасштабної війни та восьмий рік війни на Донбасі, адже «українців не зламати». День встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого. Також це протидія російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.

Модератором круглого столу був Олег Ониськів, працівник Калуського міськрайонного суду, викладач Калуського коледжу економіки, права та інформаційних технологій Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

З вітальним словом виступила директорка Калуського фахового коледжу економіки, права та інформаційних технологій Ганна Тимків.

Доповідачами з даної теми були студенти ККЕПІТ Оксана Кузьмін, Богдана Юрчишин та Уляна Луців. Присутні на заході громадсько-політичні діячі, священослужителі, а саме Євген Гірник, Павло Погинайко, Роман Матковський, Іван Ткачик, Олег Відливаний, Леся Кирилович, отці Микола Крушець та Ігор Пришляк висловили свою думку щодо Дня Української Державності.

Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира.

У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору.

Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна. Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Руси-України – 28 липня – встановлено День Української Державності. Святкуючи його, ми засвідчуємо також і повагу до Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського, інших знаменних представників і представниць національної еліти і борців за державність та незалежність України.

Схожі матеріали за тегами: Калуш бібліотека круглий стіл державність

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: