Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У «Калуській в’язниці» зорганізували лекцію до річниці Акту злуки УНР та ЗУНР (ФОТО)

Переглядів: 367

21 січня в Меморіальному музеї «Калуська в’язниця» відбулась лекція «Україна у боротьбі за збереження державної незалежності (1918 – 1921 рр.). Акт Злуки», присвячена 103-й річниці Акту злуки УНР та ЗУНР.

До участі в заході були запрошені доктор історичних наук, завідувач кафедри теорії та історії держави і права, професор Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника Сергій Адамович, консультант Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області, викладач Калуського фахового коледжу економіки, права та інформаційних технологій Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Олег Ониськів, громадськість міста, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на Музейно-виставковий центр.

З вітальним словом до присутніх звернувся в. о. директора Комунального закладу «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради» Олег Відливаний.

Привітала гостей та ознайомила з темою лекції наукова співробітниця Меморіального музею «Калуська в’язниця» Людмила Андрійчук, яка була модератором заходу.

Доктор історичних наук Сергій Адамович розповів присутнім про історичні передумови Акту Злуки між УНР та ЗУНР, наголосив на важливості соборницьких прагнень, поділився сучасними напрацюваннями науковців, які пов’язані з цією тематикою, а також подарував у фонд «Музейно-виставкового центру Калуської міської ради» власні книги.

Заступниця міського голови Надія Гуш подякувала доктору історичних наук за змістовну доповідь та на згадку про захід подарувала йому сувенір.

Олег Ониськів розповів про юридичні аспекти об’єднання ЗУНР і УНР, а Людмила Андрійчук зупинилася на подіях 1918-1919 років, підготувавши презентацію та коротку відеохроніку.

На завершення модератор акцентувала увагу на важливості проведення подібних заходів для подальшого дослідження, аналізу та осмислення тогочасних подій.

 

Схожі матеріали за тегами: Калуська в'язниця лекція Акт злуки річниця

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: