Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Копанках відкрили цифровий меморіал Івану Кулибаничу (ФОТО)

Переглядів: 349

Біль та сум огортає душу і серце, коли усвідомлюєш, що вірні сини України, які загинули в героїчному протистоянні з ворогом, дивляться на нас тепер лише зі світлин та меморіальних пам’ятних знаків.

Учора, 30 липня, відкрили ще один оцифрований пам’ятник. На фасаді Копанківської гімназії освятили меморіальну дошку Героєві Івану Кулибаничу, інформує «Калуш ФМ».

Молодший сержант Іван Іванович Кулибанич, старший механік відділення технічного обслуговування автомобільної техніки взводу технічного забезпечення 109-го окремого гірсько-штурмового батальйону 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади, народився 7 серпня 1967 року в мальовничому селі Копанки, що на Калущині. Зростав допитливим і кмітливим хлопчиком, чесним і добрим, мав багато друзів.

У шкільні роки захоплювався музикою, полюбляв мотокрос. Закінчивши восьмирічну Копанківську школу у 1982 році, вступив до Войнилівського училища №34, де здобув професію водія-тракториста.

В 1985 році був призваний на військову строкову службу, яку проходив на острові Сахалін. Отримав звання молодшого сержанта.

1986 року одружився з коханою дівчиною Людмилою. Невдовзі у молодого подружжя народився син Сергій, а в1994-му – донечка Оля.

Після служби в армії працював трактористом на золотих копальнях у Сибіру. Відтак повернувся до рідного краю, влаштувався на роботу на приватне підприємство «Ява», а потім – у будівельну фірму. Завжди сумлінно виконував свої обов’язки, користувався повагою серед колег.

У подружньому житті Івана на певному етапі сталися зміни – з Людмилою вони розлучилися. Та згодом чоловік побрався з Марією, разом прожили 12 років і разом були до кінця... Іван був добрим та чуйним чоловіком, зумів стати чудовим батьком і для дітей Марії.

Наш Герой був вірним сином своєї Батьківщини та справжнім патріотом. Тому з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, 3 березня, пішов добровольцем на захист рідної землі. Службу проходив в окремому гірсько-штурмовому батальйоні. І завжди був на передовій у найгарячіших точках запеклої війни – Малин, Покровськ, Ізюм, Бахмут... Сміливий, безстрашний, надійний товариш, готовий завжди прикрити спину – таким характеризують його побратими.

У травні 2022 року Іван приїхав у відпустку, щоб повінчатися у церкві зі своєю Марією. Повернувшись у зону бойових дій, був відзначений командуванням іменним подарунком за сумлінну службу.

Востаннє Іван бачився з рідними та друзями у серпні, а вже 26 вересня клята війна забрала життя воїна. Це трапилося поблизу населеного пункту Яковлівка Донецької області. Загинув воїн у результаті підриву на вибуховому пристрої. Останній спочинок знайшов 29  вересня 2022 року на місцевому кладовищі в рідному селі Копанки.

Здається, сльози втирала не тільки громада села, а й плакала вся Україна.

А в небі кружляли журавлі. Не один... Бо багато вже наших Героїв полягли у війні з окупантами...

Щоразу на такому заході – подяка ГО «Спогади України», Владиславу Цюпі та Мар’яні Ковальчук, за збереження пам'яті для наступних поколінь – оцифрування подвигу наших Героїв.

Шануймо пам’ять! Герої житимуть у віках!

Схожі матеріали за тегами: Іван Кулибанич цифровий меморіал

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: