Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Краєзнавчому музеї хочуть створити макет калуського замку (ФОТО)

Переглядів: 244

Працівники музейно-виставкового центру Калуської міської ради активно працюють над дослідженням минувшини міста і громади.

У п’ятницю, 15 березня, у Краєзнавчому музеї Калущини представили лекцію «Магдебурзьке право для Калуша. До 475-річчя надання статусу міста».

Провідний науковий співробітник музею, кандидат історичних наук Іван Тимів представив ґрунтовний аналіз процесу набуття Калушем Магдебурського права – системи, яка передбачала створення самоврядування і заклала підвалини сучасного міського права у всьому демократичному світі. Калуш отримав Магдебурзьке право у 1549 році.

У доповіді Іван Тимів зупинився на історії виникнення німецького права, як відбувалася сама процедура, яким чином населений пункт мав відповідати статуту, які привілеї і обов’язки передбачало Магдебурзьке право.

«Із затвердженням Магдебурзького права формувалася спільнота людей, яка могла відстоювати інтереси як перед королівським старостою, так і перед власником міста. Просторові зміни надавати іншого, міського вигляду, який був відмінний від села, – резюмував Іван Тимів. – Але найголовніше, що місто отримувало самоврядування, і це самоврядування перетворювало підданих на громадян, що дуже актуально. І в цьому полягали всі свободи».

Співдоповідач, головний зберігач фондів Музейно-виставкового центру Богдан Яневич поділився результатами дослідження розміру, вигляду і функціоналу Калуського замку. За багато років місцеві дослідники, врешті, мають історично, археологічно, краєзнавче вивірений ескіз, і мріють відтворити замок у мініатюрі.

«Мета наша – створити макет, щоб був подіум, відтворити рельєф, поставити всі будівлі, споруди, які були на ілюстрації 1771 року, – поділився Богдан Яневич. – За допомогою наших археолога Зеновія Федунківа ми провели велику досвідниьцьку роботу. Визначились, як, у відповідності до історичної епохи, могли виглядати споруди замкового комплексу.

Наші місцеві художники Мирослав Гаталевич, Ігор Бойкович, сподіваюся, допоможуть нам ще до літа сконструювати макет, який буде у центрі нашої експозиційної зали Краєзнавчого музею. Надалі маємо намір продовжувати більш масштабні дослідження території, де був колись розташований замковий комплекс».

Лекція – підсумок ретельної, кропіткої, тривалої праці фахівців щоб не просто витягти на гора цікаві факти, а щоб визначитися: хто ми, які наші цінності, куди повинні орієнтуватися на майбутнє.

Схожі матеріали за тегами: Калуш Магдебурзьке право лекція

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: