Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У міській раді обговорили план багатоквартирної житлової забудови у Підгірках

Переглядів: 167

Учора, 28 лютого, відбулось засідання архітектурно-містобудівної ради під головуванням заступниці начальника управління архітектури та містобудування Людмили Семеняк, за участю заступника міського голови Богдана Білецького та інших членів містобудівної ради.

Розглянуто детальний план території площею 22 га для багатоквартирної житлової забудови в мікрорайоні Підгірки, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на Калуську міську раду.

Землю для будівництва нового житлового мікрорайону у Підгірках було зарезервовано ще у 2010 році, коли Калуш оголосили зоною екологічного лиха. Передбачалось, що у нове житло переселять людей, які проживають у зонах можливого просідання земної поверхні над шахтними виробітками. Кошти на будівництво мала б виділити держава. Проте, цього не сталося.

Про потребу будівництва знову згадали на початку 2022 року. Тоді обговорювали ситуацію, пов’язану з просіданням земної поверхні у с. Кропивник. Першочерговому відселенню підлягають мешканці 72 сільських будинків. Це так звана перша зона небезпеки. А є ще друга зона.

Найперше взялися за містобудівну документацію. У січні 2022 року Калуська міська рада надала дозвіл на виготовлення детального плану території орієнтовною площею 22 га для багатоквартирної житлової забудови в мікрорайоні Підгірки.

Замовником містобудівної документації є управління архітектури та містобудування Калуської міської ради, розробником – ТзОВ «УКРЗАХІДУРБАНІЗАЦІЯ».

Детальним планом передбачено будівництво багатоквартирних житлових будинків, об’єктів фізичної культури і спорту. А саме: 23 чотириповерхові і 12 п’ятиповерхових будинків, з приналежними відпочинковими, дитячими та господарськими майданчиками, стоянками для легкових авто; футбольне поле (75 на 50 м) з громадською, адміністративно-офісною та господарською будівлями, автостоянкою на 28 місць; також передбачено дошкільний навчальний заклад та школу.

В ході обговорення від членів архітектурно-містобудівної ради прозвучало ряд зауважень. Зокрема, щодо збільшення поверховості будинків.

Розмір футбольного поля пропонувалось збільшити до стандартних розмірів, або ж вилучити його з плану. А замість футбольного поля передбачити додаткову групу багатоквартирних житлових будинків.

Оскільки детальним планом запроєктовано влаштування очисних споруд глибокого біологічного очищення конкретно на цій ділянці проєктного масиву, постало питання у відводі стічних ощищених вод: якою мережею і в яку каналізаційну насосну станцію. Представникам КП «Калуська енергетична компанія» доручили надати інформацію щодо перспективи каналізування та водопостачання даного житлового масиву. Враховуючи ситуацію з регулярним підтопленням мікрорайону Підгірки та високим рівнем ґрунтових вод, необхідно передбачити можливість відведення дощових вод.

Комісія вирішила рекомендувати детальний план території до затвердження на сесії міської ради (після внесення вищевказаних пропонованих змін).

Схожі матеріали за тегами: Підгірки багатоквартирна житлова забудова

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: