Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У пробі води з громадської криниці с. Бабин Зарічний виявлено перевищення вмісту аміаку

Переглядів: 338

Фахівцями Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» у вересні 2022 року проведено моніторингові дослідження проб води з громадських криниць сіл Вістова, Бабин Зарічний, Верхня, смт Войнилів, Новиця, Підмихайля.

Досліджені проби води з громадських криниць сіл Вістова, Бабин Зарічний, Новиця, Підмихайля за показниками епідемічної безпеки питної води не відповідають вимогам Додатку 1 ДСанПіНу 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». А в пробі води з громадської криниці с.Бабин Зарічний виявлено перевищення вмісту аміаку, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на Калуську міську раду.

Вода з вище вказаних джерел непридатна для споживання та господарсько-побутового користування.

Для профілактики гострих кишкових інфекцій рекомендують вживати кип’ячену воду, або використовувати бутильовану сертифіковану питну воду.

Якість води в громадських криницях смт Войнилів та с.Верхня відповідає гігієнічним вимогам.

З метою попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей фахівцями відділу впродовж місяця обстежено 26 індивідуальних колодязів (с. Копанки, с. Боднарів), вода з яких використовується для споживання дітей віком до 3-х років. У досліджених пробах перевищення вмісту нітратів не виявлено (вміст нітратів складав 5,32-16.5 мг/л при допустимій концентрації <=50,0 мг/л).

Фахівці Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» нагадують, що кип’ятіння, відстоювання та значна частина побутових фільтрів не знижують вміст нітратів у воді, а інколи, навпаки, збільшують її токсичність. При оцінці якості води слід користуватись лише результатами лабораторних досліджень. Навіть найсмачніша на смак вода може бути забруднена нітратами.          

Схожі матеріали за тегами: Калущина громадські криниці вода проби

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: