Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Старому Угринові вшанували 111-ту річницю з Дня народження Степана Бандери (ФОТО)

Переглядів: 1143

Традиційно, 1 січня, на батьківщині Степана Бандери в селі Старий Угринів Новицької ОТГ пройшли урочистості з нагоди 111-ої річниці з дня народження провідника ОУН Степана Бандери.

Ще задовго до початку біля родинної хати Бандери збираються небайдужі з усіх куточків Прикарпаття - місцеві, вояки  ОУН-УПА, ветерани АТО, громадські активісти, представники влади - голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, заступник голови ОДА Дмитро Романюк, керівниця Калуської РДА Жанна Табанець, депутати обласної ради, пише Бліц-Інфо.

 Як і зазвичай, вшанування розпочинають зі спільного виконання Українського Славню. Опісля, поминальний молебень біля пам'ятника Провідника ОУН та покладання квітів. Далі хтось іде до музею, хтось робить світлину на згадку на фоні постаменту та родинного обійся Бандери, звідусіль лунає "Слава Україні!" та "Героям Слава!". Лунають повстанські пісні.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Івано-Франківської облради Олександр Сич.

"Що нас всіх щороку тут збирає? Що нас єднає? Розуміння, що для Бандери було найголовнішим - держава, українське в державі, українська держава. Бо в 20-ті роки Галичина була в дещо кращому становищі, аніж підрадянська Україна. Були Просвіта, Пласт, українські кооперативи. Здавалося, а що ще треба? Але в цій польській державі все українське зневажалося, а українців вважали бидлом. Тому українці з гідністю хотіли мати таку державу, яка буде дійсно українською, де в повазі буде все українське, і де українець буде не бидлом, а господарем на своїй землі. Ось це нас єднає. Бажання мати українську державу, де все українське буде зверху.

Кажуть, що прийдешній рік – це буде рік щура за китайським календарем. Бажаю, аби цей прийдешній рік був роком українця в Україні. Щоб була пошанована українська культура, ментальність, наша християнська українська традиція, наша колядка, наші віншування, наша мова. І щоб ніхто до нас не ставився, як до бидла. Я не буду бажати, аби це само по собі сталося, бо ми не Ванька-дурачок з московської казки, який сидить на печі і хоче, аби все трапилося «по щучому велінню». Нічого не буває «по щучому велінню», а дається тільки тяжкою, жертовною працею і боротьбою. Так, як це демонстрував своїм життєвим шляхом Степан Бандера. Я бажаю, аби нам стало сили, жертовності і мудрості", - звернувся Олександр Сич.

Натомість голова Всеукраїнського братства ОУН-УПА Богдан Борович зауважує, що українці скоро будуть святкувати 30 років Незалежності та пам'ять про Степана Бандери досі намагаються затьмарити, зганьбити та знищити.

"На його могилі у Мюнхені вже п'ять разів зривали хрест. Ви думаєте, це німці роблять? Ні, це роблять ті, хто не хоче бачити Україну незалежною державою. І найцікавіше, що навіть коли українці визначилися куди хочуть розвиватися і з ким бути, нас знову хочуть відірвати від Європи та НАТО, знову розвернути до тієї "дружби", яку ми проходили 300 років. Справа Бандери - це не тільки боротьба Степана, а його цілої родини. Батька - отця Андрія Бандери, його дітей, які пройшли каторгу і поневіряння. На вівтар своєї Батьківщини ця родина віддала все, що мала. Тепер нам пора стати мудрими. Будувати  свою державу, орієнтуючись на справжніх українських героїв", - нагололошує Богдан Борович.

 

Схожі матеріали за тегами: Старий Угринів Бандера вшанування

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: