Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У трьох супермаркетах Калуша виявили кишкову паличку у стравах їхнього приготування

Переглядів: 4140

Фахівці ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» постійно проводять роботу із забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. 

Так, у ІІІ кварталі цього року вони обстежили із застосуванням лабораторних та інструментальних методів дослідження 1022 об’єкти, зокрема, 39 об’єктів централізованого водопостачання; 97 дошкільних навчальних закладів; 464 загальноосвітні навчальні заклади; 79 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку; 76 лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я; 114 об’єктів харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі; 23 промислових підприємства.

 При перевірках було виявлено 4,7% нестандартних проб  харчових продуктів. 

До прикладу, у Калуші виявили бактеріальне забруднення у чотирьох готових стравах  з ТзОВ «Рознет» («Гостинний дім»), в одній пробі салату з ТзОВ «555 ТМ» («Колібріс») та двох пробах тортів  з ДП «РІТЕЙЛ-ЦЕНТР» («Фуршет»).

У всіх цих пробах висіяли бактерії групи кишкової палички.

За результатами лабораторних досліджень керівникам обстежених закладів направили письмові рекомендації. 

У ІІІ кварталі на території області також було зареєстровано 3 спалахи гострих кишкових інфекцій, пов’язаних з харчуванням: 2 – в організованих колективах та 1 – в закладі громадського харчування. 

Фахівці обласного лабораторного центру нагадують, що дотримання санітарно-гігієнічного режиму на харчоблоках, правил товарного сусідства  продуктів, технології приготування страв, термінів відпуску страв для споживання, та особистої гігієни кожного працівника – це основні необхідні заходи з недопущення інфекційної захворюваності та спалахів.

 

Схожі матеріали за тегами: кишкова паличка супермаркети

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: