Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У центральній бібліотеці ім. Тараса Шевченка відбувся круглий стіл «Трагічний, величний і вічний Василь Стус»

Переглядів: 309

6 січня виповнюється 85 років від дня народження Василя Стуса – українського поета, перекладача, дисидента. Життя і творчість Василя Стуса – це велика Любов до України, до українського народу та абсолютна відданість боротьбі за найвищі ідеали людства.

З нагоди відзначення цієї дати 5 січня в центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка відбувся круглий стіл «Трагічний, величний і вічний Василь Стус». 

На зображенні може бути: 2 людини та у приміщенні

Модераторкою круглого столу була Оксана Тебешевська, заслужена вчителька України, поетеса, громадська діячка, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на управління культури, національностей та релігій м. Калуш.

З доповіддю «Василь Стус. Біографічний нарис» виступила Людмила Андрійчук, старша наукова співробітниця Меморіального музею «Калуська в'язниця» «Музейно-виставкового центру Калуської міської ради».

На зображенні може бути: 4 людини та книга

Приємною несподіванкою став телефонний дзвінок від Володимира Шовкошитного, українського поета, прозаїка, публіциста, громадського, політичного та державного діяча, непересічним фактом у біографії якого стала організація перепоховання Василя Стуса. Усі присутні мали змогу почути деталі перепоховання 9 листопада 1989 року у Києві на Байковому цвинтарі українських письменників і політв'язнів радянського комуністичного режиму – і зокрема Василя Стуса, Юрія Литвина.

Оксана Кондратенко, головна зберігачка фондів «Музейно-виставкового центру Калуської міської ради» підготувала доповідь «Еволюція художніх образів та філософських мотивів у поезії Василя Стуса».

На зображенні може бути: 11 людей, люди стоять та у приміщенні

Цікавим був виступ Олега Ониськіва, викладача Калуського коледжу економіки, права та інформаційних технологій ІФНТУНГ, на тему: «Радянське правосуддя, слідчі та судові дії у справі Василя Стуса» (про особливості ведення кримінальної справи, судового розгляду та відбуття покарання) та інші.

Поезії поета читали: Леся Кирилович, наукова співробітниця музею-оселі родини Івана Франка, голова Калуського міськрайонного об’єднання «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, Оксана Яворська, вчителька української мови та літератури Калуського ліцею №3, Тетяна Юзьв’як, вчителька української мови і літератури Калуського ліцею № 10.

 

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш ЦБ Василь Стус круглий стіл

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: