Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

У Войнилівській ОТГ вивчають думку місцевих жителів щодо кандидатів на старост

Переглядів: 895

За попередньою версією децентралізаційного законодавства старости мали вибиратись громадою села. Втім, кілька місяців тому Верховна Рада надала цю перевагу депутатам та новообраним головам громад. Нині Закон України про місцеве самоврядування передбачає, що староста є призначеною посадою.

Про це в ефірі Суспільне Карпати сказав виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук.

– Існує демократична традиція, і ми маємо розуміти, що без згоди жителів призначати на таку відповідальну посаду людину було б не правильно, – зазначив Ігор Мельничук.

Приміром, кандидатів на посади старост у Войнилівській громаді призначатимуть лише за згодою місцевих жителів. Нині в ОТГ здійснюють подворовий обхід з метою визначення громадської думки. Лише за результатами обговорень на сесії ради ОТГ пропонуватимуть кандидатів, яких підтримають люди. Про це в ефірі програми «Тема дня» сказала голова Войнилівської територіальної громади Мар’яна Масляк.

– Для нас дієвий метод – подворовий обхід. Ми таким чином діяли, коли утворювали громаду. За нашими попередніми підрахунками, ми вже охопили більше 50% людей, яких опитуємо по населених пунктах, –зазначила Мар'яна Масляк. – Я не хочу призначати старост, не знаючи думки місцевих жителів. Тому ми робимо такі опитування, бо без людей ми не вирішуємо нічого. Староста – це той посадовець, якого хочуть бачити люди.

Схожі матеріали за тегами: Войнилівська ОТГ старости думка громади

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: