Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

В області напрацювали шляхи вирішення питань моніторингу просідання земної поверхні в Кропивнику (ФОТО)

Переглядів: 518

19 січня під керівництвом голови обласної державної адміністрації Андрія Бойчука відбулася нарада щодо вивчення та вирішення ситуації, що склалася внаслідок зсуву гірничого масиву і деформації земної поверхні у селі Кропивник Калуського району.

Участь в обговоренні зазначеної проблеми взяли представники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, інституту «НІОХІМ», депутати обласної ради, керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, повідомляє пресслужба Івано-Франківської ОДА.

Нагадаємо, що минулого тижня поблизу села Кропивник Калуської територіальної громади на землях сільськогосподарського призначення, які частково обробляються, на довжині орієнтовно 250-300 м відбулося просідання грунту з порогом 30 см. На сьогодні ситуація на місці зсуву перебуває під контролем з боку органів влади, щоб у випадку ймовірного виникнення надзвичайної ситуації своєчасно зреагувати та надати допомогу жителям, домівки яких розташовані у зоні просідання.

Присутні обмінялися думками щодо заходів, які слід реалізувати з метою вирішення даної ситуації. Зокрема, науковці ІФНТУНГ проаналізували динаміку просідання земної поверхні на шахтних полях Калуського гірничо-промислового району на основі фахових спостережень.

Зазначалося, що наразі на даній території не проводяться жодні експертні дослідження деформації земної поверхні, а здійснюються лише інструментальні спостереження.

«На даний час на території Калуського гірничо-промислового району відбуваються небезпечні геологічні процеси, які несуть загрозу місцевим жителям. Щоб запобігти виникненню ймовірної надзвичайної ситуації, ми повинні напрацювати відповідний план заходів, який ґрунтуватиметься на експертних дослідженнях, міститиме аналітичні висновки та сприятиме  вирішенню даної проблеми. Саме це буде головним завданням робочої групи, яку ми створили за участю фахівців», - зазначив Андрій Бойчук.

Міський голова Андрій Найда з цього приводу на своїй сторінці у facebook зазначив:

«Озвучили проблеми і шляхи вирішення питань моніторингу подальшого просідання земної поверхні. Робота в даному напрямку триває. Сподіваюсь за деякий час (можливо, і до півроку) будемо мати прогнозовані результати аналізів щодо динаміки вищевказаних процесів».

Як інформувало "Калуш ФМ", у Кропивнику неподалік осель утворилося нове просідання. На місце  утворення просідання виїжджали міська та обласна комісії. Проте голова ОДА не вважав ситуацію з просіданням землі в Кропивнику критичною і загрози для людей не побачив. 

 

Схожі матеріали за тегами: Кропивник просідання моніторинг

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: