Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

«Великодні бофони». Калушанам розповіли про грошову одиницю ОУН та УПА (ФОТО)

Переглядів: 267

Вчора, 30 квітня, у Меморіальному музеї «Калуська в'язниця» відбулась лекція «Великодні бофони». Лекторка – старша наукова співробітниця музею Людмила Андрійчук.

До слова були запрошені: в. о. директора КЗ «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради» Олег Відливаний, провідний науковий співробітник Краєзнавчого музею Калущини Іван Тимів, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на МВЦ.

Слухачі мали змогу дізнатися, що бофони – це грошові документи з написами «бойовий», «національний», «революційний», «визвольний» фонд, з номіналами в рублях, злотих, німецьких марках, які уповноважені особи підпілля видавали за добровільно внесені, реквізовані, конфісковані кошти, продукти харчування, медикаменти. Тобто, щоб населення не вважало повстанців грабіжниками, вони вели розрахунок саме з допомогою таких квитанцій. Цікаво, що відомо близько 500 видів таких грошових документів із різними тематичними зображеннями, зокрема і Великодні бофони.

Тут потрібно зауважити і наступний момент: такі повстанські гроші мали й інформативно-агітаційний характер, адже на звороті квитанцій часто розміщували текст із закликом до боротьби за створення Української держави.

Організатори дякують усім охочим знати трішки більше про історію визвольної боротьби за те, що відвідали захід.

Схожі матеріали за тегами: бофони лекція Калуш

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: