Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Весною з Калуша та Калуського району на строкову службу повинні відправити 55 призовників

Переглядів: 1351

1 квітня в Україні розпочинається весняний призов. У Калуському об’єднаному міському військовому комісаріаті на військовому обліку перебуває приблизно 1600 громадян України призовного віку – від 20 до 27 років.

Про це в інтерв’ю «Нафтохіміку-Калуш» повідомив військовий комісар Калуського об’єднаного міського військового комісаріату Андрій Павлишин.

Також комісар розповів, що явці на призовну дільницю Калуша та Калуського району підлягають усі громадяни 2001 року народження, яким у період чергового призову виповниться 18 років, а також громадяни, які народилися в 1992-2000 роках, у яких закінчилася відстрочка від призову або вони не призвані раніше на строкову військову службу за різних обставин.

Але у квітні-червні 2019 року призиватимуться тільки придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Щодо молодих людей віком від 18 до 20 років, то допускаються випадки і їх призову на строкову військову службу. Але такі призовники повинні бути визнані придатними до служби за станом здоров’я, проявити особисте бажання йти до армії та обов’язково отримати на це згоду від батьків. У той же час чинне законодавство дозволяє 18-19-річним юнакам пройти в цьому віці військову службу в ЗСУ на добровільній основі, тобто за контрактом.

Калуський об’єднаний міський військовий комісаріат повинен відібрати та направити у військові частини для проходження служби 55 призовників з Калуша і Калуського району. Це приблизно стільки ж, скільки відправили в армію восени минулого року, але на 10 осіб менше від кількості чоловіків, призваних навесні 2018 року.

В середньому приблизно 70-80 відсотків призовників отримують відстрочку або звільнення від служби в армії за сімейними обставинами, у зв’язку з навчанням, за станом здоров’я чи інших підстав. Тому відбирати доводиться для призову на службу з тих «невідсіяних» 20 відсотків призовників, які з’являються у військкомат. І це ще не факт, що всі з направлених із Калуша і Калуського району призовників на обласний збірний пункт підуть на строкову військову службу.

Також калуський комісар зобов’язав всіх призовників, які не отримали повісток, прибути до військового комісаріату не пізніше 10 квітня та мати при собі документи, які посвідчують особу.

За словами Андрія Павлишина, практично кожного призову Калуський військомат має одного-двох чоловік, котрі свідомо ухиляються від служби в армії. Матеріали на них передаються до правоохоронних органів, відкриваються кримінальні провадження, які розслідуються, але про прийняті вже судові рішення комісару невідому.

Перше фото: Тижневик "Номер один"

Схожі матеріали за тегами: військомат призов павлишин військкомат

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: