Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

За крок до трагедії. Депутат міськради Віктор Павлів врятував на Дністрі двох хлопчаків

Переглядів: 2813

Трапилася ця подія 23 серпня на річці Дністер поблизу села Устечко Заліщицького району Тернопілля. Двох хлопчаків, які заледве вміли плавати, течією віднесло на середину річки, і один із них почав тонути.

Калушанин Віктор Павлів разом із сім’єю приїхав сюди близько полудня на відпочинок. Вибираючи місце, звернув увагу на дітей 8-10 років (трьох хлопчаків і дівчинку), які неподалік голосно розважалися в річці без нагляду дорослих.

Ще не встигла сім’я розкласти свої пожитки, як Віктор почув, що хлопчик кричить: «Я тону», але спершу сприйняв це за жарт. Проте коли почала кричати дівчинка, яка пливла на надувному крузі, що він не вміє плавати, зрозумів, що тут не до жартів. Хлопчака вже течією віднесло на середину Дністра метрів за 10 від того місця, де вони були спочатку.

 – Ніхто з дорослих не звертав на це увагу, а ті, хто й почув, не відреагували, – розповів Віктор. – Тож я щодуху побіг спершу вдовж берега, потім, перебігши русло, де річка Джурин впадає у Дністер, кинувся у воду. Коли підпливав, хлопчак щосили бив руками і вже моментами занурювався у воду. Я захопив його під руки ззаду і почав пливти до берега. В цей час побачив каяк, на якому пливли двоє старших людей, а за ними ще одного хлопчака з цієї ж компанії, який також не міг собі дати раду. Тож порадив чоловікові, який не знав, як повестися, просто дати змогу дитині зачепитися за каяк. Коли виніс на берег одного, повернувся за іншим. Дорослі, які увесь цей час відпочивали з пивком і шашличками, нагодилися лише тоді, коли обоє дітей були уже на березі в безпеці.

За словами Віктора, хлопчаки, відкашлюючи воду, якої встигли наковтатися (особливо один), щиро дякували йому за порятунок.

Ось так через безпечність і дорослих, і дітей гарний відпочинок міг закінчитися трагедією, – акцентує Віктор, який впродовж дясяти років займається сплавами по Дністру та є волонтером громадської організації «Гірський рятувальний центр», де неодноразово проходив навчання  як інструктор, тому і не розгубився в даній ситуації.

Прокоментував даний випадок і директор обласного КП «Дністровський регіональний ландшафтний парк ім. С. Дідича» Михайло Ковтун, який цього дня готувався тут зустрічати учасників екоакції:

– Дністер з року в рік стає улюбленим місцем відпочинку для все більшої кількості туристів. Проте декотрі з них думають, що річка ця неглибока і течія нешвидка. Насправді Дністер – це річка перехідна з гірської  в рівнинну, яка і глибину має велику, і течію теж. А ще щороку після паводків тут змінюється дно, тож відпочивальникам треба бути обачними. А коли йдеться про відпочинок дітей, то тут взагалі повинен бути постійний контроль з боку дорослих. У воді – це має бути відстань витягнутої руки. А у нас за відпочинком більшість нехтують цими правилами, а потім і виникають такі неприємні трафунки.

На моє переконання, оскільки це місце є популярним у туристів, то органам місцевого самоврядування необхідно подбати про рятувальника або хоча бнавчених людей-волонтерів, які могли б надати допомогу на воді. Якби у даному випадку тут не виявилося Віктора Павліва, хто зна, як би все закінчилося…

 

Схожі матеріали за тегами: Дністер діти порятунок Віктор Павлів

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: