Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

За три дні у Калуші рятувальники локалізували 14 пожеж сухої трави. Калушан попереджають про відповідальність

Переглядів: 700

Протягом 1-3 березня на території Калуша Державною пожежно-рятувальною частиною №6 було виявлено та локалізовано 14 пожеж.

Як повідомляє управління з питань надзвичайних ситуацій  міської ради, горіли здебільшого відкриті ділянки сухої трави на вулицях: Шептицького, Вітовського, Окружній, Долинській, Біласа Данилишина, Мостиській, Малицькій, Об’їзній, Івано-Франківській, Богдана Хмельницького, в промисловій зоні та районі Завалля.

Водночас мешканців Калуша просять не спалювати гілки, суху траву та різний непотріб. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю людини. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у вітряні дні. Вони завдають шкоду як господарствам так і лісовим насадженням.

Під час горіння сухої трави та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, такі як пил, окиси азоту, чадний газ, діоксини, важкі метали і ряд канцерогенних сполук, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань. Особливо небезпечно дихати таким забрудненим повітрям дітям та хворим людям. Разом з травою горить різноманітне сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Тільки при спалюванні поліетиленового пакету в повітря надходить до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони стають причиною дертя в горлі, кашлю.

Водночас містян попереджають, що самовільне випалювання рослинності або її залишків є адміністративним правопорушенням, відповідальність за яке передбачена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП). Так випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тягнуть за собою штраф від 170 до 340 грн.

За спалювання сміття та трави передбачена адміністративна відповідальність. Несанкціоноване спалювання листя та сміття відповідно регулюється статтею 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) і тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 гривень.

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш пожежі суха трава відповідальність

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: