Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Журналісти ICTV знову зняли сюжет про те, що у Кропивнику провалюється земля через старі соляні шахти

Переглядів: 1427

На Калущині просто під будинками є занедбані соляні шахти. Порода просідає, рудники руйнуються, що призводить до зсувів.

Ще 10 років тому цю територію визнали небезпечною для життя, мали відселити 4 тисячі сімей. Та грошей на це не дали, люди продовжують жити у страху і небезпеці, йдеться в сюжеті Фактів на ICTV, пише Курс.

У Кропивнику у зоні ризику 170 житлових будинків. У XIX столітті тут відкрили родовище калійних солей. У радянські часи спустошені копальні глибиною у кілька десятків, а то й сотню метрів заливали соляним розчином. Крихка порода просідала, утворюючи на поверхні тріщини, і руйнувала оселі.

Нещодавно у селі знову провалилася земля – майже на метр. Затопило частину дороги та городів. До людських осель 300 метрів.

«Держава спричинила оцю біду. І зараз держава мала би брати оці всі витрати щодо відселення людей», – переконує в. о. старости села Кропивник Михайло Барнич.

У Калуші, де населення понад 60 тисяч жителів, третина території також над занедбаними соляними копальнями і може провалитися щомиті.

Процес просідання мав тривати сотні років. Передбачити такі стрімкі темпи не міг ніхто.

Спочатку провалля моніторила спеціальна маркшейдерська група у Науково-дослідному інституті галургії. Її скоротили, а установа перетворилася на руїну. Глибокі провали періодично засипають ґрунтом. Але це тимчасово.

Велику екологічну катастрофу у регіоні можуть спричинити кар’єр і сховище, наповнені токсичними відходами від переробки калійних солей.

Врятувати регіон могла би державна програма, яку розробили ще 10 років тому, але про неї забули і припинили фінансування. На реалізацію цієї програми потрібні мільйони. Тим часом земля, будинки і дороги щороку руйнуються. Під загрозою просідання сотні гектарів над покинутими шахтами.

 

Схожі матеріали за тегами: кропивник шахти просідання землі

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: