Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Зиму провести, весну зустріти. У Калуші на Стрітення відбудеться обрядово-пісенне дійство

Переглядів: 1610

З давніх-давен день Стрітення Господнього вважалося днем першої зустрічі зими з весною, зустрічі холоду і тепла. У цей день наші предки оспівували та закликали весну, раділи прийдешньому відродженню природи.

15 лютого о 14.00 в ПК "Мінерал" відбудеться обрядово-пісенне дійство «Стрітення».

Про це повідомляє управління культури, національностей та релігій м. Калуша і запрошує бажаючих зиму провести, весну зустріти з піснями і танцями, з хорошим настроєм.

Додамо, що Стрітення Господнє - одне із 12 найголовніших церковних свят року, яке християни східного обряду відзначають 15 лютого.

Назва Стрітення у старослов’янській мові означає “зустріч” або ж “радість”. І отримало воно таку назву через те, що у цей день новонароджений Ісус Христос зустрівся з праведником Симонеоном і пророчицею Анною. Саме вони впізнали у малюкові нового Месію.

Сталось це, коли на сороковий день після народження Ісуса, діва Марія принесла його в Єрусалимський храм на посвяту. Старець Симонеон, якому було провіщено жити, аж поки той не зустріне людського спасителя, одразу ж заявив, що цей малюк — син Божий. Пророчиця Анна підтвердила, що бачить перед собою майбутнього спасителя людського роду.

Історія святкування ж цього дня сягає III і IV століть — саме тоді згадки про Стрітення вперше зустрічаються у творах християнських святих. А офіційно у всій Візантійській імперії цей день було визнано святом у 542 році за правління імператора Юстиніана.

Стрітення символізує не тільки зустріч Старого і Нового Завітів та явлення немовляти Ісуса світові. У народному побуті цей день здавна вважався зустріччю зими із весною.

 

 

Схожі матеріали за тегами: Калуш Стрітення дійство

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: