Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Зняти арешт з рахунків «Водотеплосервісу» може лише суд

Переглядів: 438

Сьогодні, 28 січня, відбулося позачергове засідання міської комісії з питань надзвичайних ситуацій та техногенно-екологічної безпеки, на якому розглянули питання про недопущення виникнення надзвичайної ситуації на території Калуської міської територіальної громади у зв’язку із можливим припиненням теплопостачання, водопостачання та водовідведення через арешт коштів КП «Водотеплосервіс».

В. о. директора «Водотеплосервісу» Петро Шевчук повідомив, що 25 січня державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції наклав арешт на рахунки підприємства. Відповідно це повністю паралізує роботу стратегічного підприємства.

«Через арешт рахунків «Водотеплосервіс» не зможе заплатити за електроенергію та газ, – зазначив в. о. керівника. – Якщо ж не заплатити за електроенергію, то зупиняться насоси подачі води і не можна буде відкачувати стоки, тобто припиниться водопостачання і водовідведення. А неоплата за газ — це зупинка котелень і теплопостачання в половині міста. Також не зможуть виплачувати зарплату і забезпечувати роботу аварійних бригад. Фактично робота підприємства буде зупинена».

Петро Шевчук повідомив, що 27 січня підприємство подало лист в обслуговуючий банк з проханням зняти арешт із зарплатних коштів, оскільки це захищені видатки, на які не можна накладати стягнення. Він також додав, що 27 січня арешт на рахунки підприємства наклав і Калуський міськрайонний відділ державної виконавчої служби.

Виступив на засіданні і начальник відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Іван Француз. Він зазначив, що це не перша постанова про арешт рахунків «ВТС», були арешти і до цього. Але підприємство ухилялося від сплати боргів, відкриваючи щоразу нові рахунки в банках.

За словами Івана Француза, застосовувались до боржника й інші дії. Зокрема, у 2020 році були описані транспортні засоби, які виставлять на продаж.

Він також додав, що арешт з банківського рахунку державні виконавці не знімуть, оскільки це не спеціальний рахунок, а поточний, з якого можуть перераховуватися кошти не лише на зарплатню, а й інші потреби. Відповідно арешт можуть зняти лише за рішенням суду. Тож якщо ситуація така критична, міська рада повинна звертатися в суд.

 «Ми готові допомагати, але в рамках правового поля. В даному випадку ми виконуємо рішення суду, – акцентував Іван Француз. – Ми і раніше пропонували розстрочки, відстрочки погашення боргів, мирові угоди, але керівництво «Водотеплосервісу» не робило нічого».

Про небезпечну ситуацію при припиненні водопостачання в медустановах висловилася медичний директор Калуської ЦРЛ Наталія Кінаш. За її словами, в умовах пандемії, коли два заклади надають допомогу коронавірусним хворим, а також спеціалізовану допомогу, зокрема і з приймання пологів, важливе забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя. Тож необхідне якесь відтермінування чи заборона, щоб уникнути колапсу. Її також підтримала в. о. начальника Калуського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Ірина Нітух.

Міський голова Андрій Найда акцентував, що з даного питання треба виходити на вищі рівні влади. Також, за його словами, необхідно створити комісію для вияснення ситуації щодо бездіяльності керівництва КП «Водотеплосервіс» з погашення боргів і відкриття ним нових рахунків. Дане розслідування планують провести до 8 лютого.

Раніше "Калуш ФМ" повідомляло, що на рахунки «Водотеплосервісу» наклали арешт.

 

Схожі матеріали за тегами: Водотеплосервіс рахунки арешт суд

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: