Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

«На хвилях живописного романсу». Завтра у франківському «Бастіоні» відкриється виставка робіт Вікторії Гречко

Переглядів: 201

3 липня о 15:00 в Івано-Франківську у фортечній галереї «Бастіон» відбудеться відкриття персональної виставки творчих робіт відомої калуської художниці Вікторії Гречко під назвою «На хвилях живописного романсу», інформує «Калуш ФМ».

Живописом Вікторія Гречко почала займатися у зрілому віці, хоча малювати любила з дитинства. І не дивно, бо народилася у творчій сім’ї. Батько у молоді роки був актором театру, мама гарно малювала, грала на гітарі, співала. І хоча батьки вибрали інші професії, у домі було багато книг з мистецтва, які вона часто переглядала, захоплюючись І. Шишкіним, А. Герасимовим, Х. Бідструпом. Проте своє майбутнє Вікторія Гречко теж не пов’язала з мистецтвом, а працювала у сфері екології в науково-дослідному інституті ПАТ «Укрнафта». На роботі були цифри, аналізи і монотонність, тому коли з’являлася вільна хвилинка, не раз робила зарисовки. Це була своєрідна віддушина. Малювати їй хотілося зазвичай тоді, коли був хороший настрій. Та конкретно займатися живописом почала після звільнення з роботи, коли всіх пенсіонерів культурно попросили піти на заслужений відпочинок.

«Ще за пів року до звільнення мене якось ноги самі понесли в «АртХатку». Там я купила два полотна, якихось фарбів і пензлів, хоча наміру малювати і не мала, – розповідає художниця.  А після звільнення,два місяці побанувала за роботою, а потім зрозуміла, що можу володіти своїм часом і робити те, що подобається. Придбані полотна якраз стали в нагоді. А потрібні для нового захоплення підказки знайшла в інтернеті. Хочу зауважити, що першу картину олійними фарбами я написала за три години. І була дуже задоволена своєю роботою, бо змогла передати атмосферу. Друга вже так не пішла, але я продовжувала цим займатися. Коли не було полотна, були акварельки».

За словами художниці, кожна картина – це своєрідна сповідь, яка приносить полегшення та задоволення від творчого пориву.

«Малюючи, я відчула, що таке муки творчості. І хочу сказати, що кайфовішого заняття в моєму житті не було. Чоловік і діти відійшли на задній план, – додає художниця. – Проте я не поспішала виносити свої доробки у світ. Мені здавалося, що коли виставлю картини на люди, то відчуватиму себе оголеною. В якійсь мірі боялася публічності. Насправді ж картини хочуть, щоб на них дивилися».

Частину коштів від продажу картин Вікторія Гречко передасть на потреби ЗСУ Калуській міській філії «Союз українок».

 

 

Схожі матеріали за тегами: «Бастіон» Вікторія Гречко виставка

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: