Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Близько 90% українців хочуть жити в Україні, що більше, ніж два роки тому – опитування

Переглядів: 469

Кількість українців, які готові виїхати жити за кордон в разі надання громадянства ЄС чи США, становить 7%. А тих, хто готовий залишитися в Україні, 90-92% залежно від регіону. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

На запитання «якби вам зараз без умов надали громадянство США або ЄС, ви б поїхали для постійного проживання в ці країни?», кількість тих, хто дав позитивну відповідь, становила 7%. Для порівняння, в жовтні 2020 року серед опитаних було 28% українців, які висловили готовність виїхати жити за кордон, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на УНН.

Цікаво, що кількість тих, хто готовий залишитися в Україні, переважає у всіх регіонах України і становить 90-92% опитаних. Якщо порівнювати із опитуванням 2020 року, то ця цифра становила 66-71%.

Результати опитування у розрізі вікових категорій, показують, що молодші респонденти більшою мірою готові емігрувати. Але серед усіх вікових категорій абсолютна більшість (не менше 84%) не хотіли б виїжджати жити до США / ЄС. Наприклад, у 2020 року майже половина (46%) молоді до 30 років хотіли б виїхати, зараз – 13%.

«Традиційно Україна демонструвала досить високі показники еміграційних настроїв (і за опитуваннями, і за фактичним відтоком населення). Наразі на тлі загального згуртування населення і досить оптимістичних настроїв ми спостерігаємо, навпаки, збільшення бажання лишатися жити і працювати саме в Україні. Останні опитування показують, що поточну ситуацію в Україні респонденти оцінюють стримано оптимістично, а у випадку майбутнього України майже 90% є оптимістами. Скоріше за все, такий оптимізм і обумовлює значною мірою бажання лишатися в Україні», – коментують результати опитування у КМІС.

Довідково. Опитування проводилося 7-13 вересня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Опитано 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей). Також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Схожі матеріали за тегами: Україна проживання опитування

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: