Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Екологічна інспекція склала 14 протоколів на прикарпатців, які незаконно зрубали ялинки

Переглядів: 250

Під час щорічної природоохоронної операції «Новорічна ялинка» станом на 23 грудня державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Карпатського округу провели 15 позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог природоохоронного законодавства в частині законності заготівлі та реалізації дерев хвойних порід в передноворічний період.

За результатами проведених заходів складено 14 протоколів, до адміністративної відповідальності притягнуто 12 осіб на загальну суму штрафів 6 120 гривень, 2 протоколи готуються до передачі в судові органи для розгляду та прийняття рішення, повідомляє blitz.if.ua. На підставі матеріалів перевірок розраховано розмір шкоди, заподіяної лісу внаслідок незаконної порубки хвойних дерев, на загальну суму 6 228 гривень, виставлено 12 претензій для добровільного відшкодування завданої шкоди. Перевірки тривають.

Державна екологічна інспекція Карпатського округу проводить перевірки як у місцях зростання хвойних насаджень, так і в точках продажу, посилений контроль здійснюється на територіях селекційних плантацій та ділянках цінних хвойних порід, особливо – на територіях природно-заповідного фонду.

За незаконну порубку хвойних насаджень порушники притягуються до відповідальності за ст.65 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»: штраф на фізичних осіб в розмірі від 510 гривень до 1020 гривень, на посадових осіб – від 2550 гривень до 5100 гривень.

Окрім того, за незаконне вирубування ялинок нараховуються стягнення за завдану довкіллю шкоду відповідно до «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», затверджених Постановою КМУ від 23.07.2008 №665: розмір шкоди за одну незаконно зрубану ялинку діаметром стовбура до 10 см становить 519 гривень, діаметром до 14 см – 914 гривень, а до 18 см – 2347 гривень. Також за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання та збут деревини може загрожувати ще й кримінальна відповідальність за ст. 246 ККУ.

За реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок встановлені штрафні санкції у відповідності до статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення: штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 гривень – 1700 гривень), за ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду, передбачено штраф від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 гривень – 3655 гривень).

Нагадуємо, що реалізація новорічних ялинок повинна проводитись лише за наявності пластикових бирок зі штрих-кодом, що підтверджує законність їх заготівлі та реалізації, а також дозволяє покупцю дізнатись походження купленого деревця завдяки спеціальному он-лайн сервісу. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Єдиним документом на право перевезення новорічних ялинок є товарно-транспортна накладна встановленого взірця з відповідними відмітками відвантажувача, видана лісогосподарським підприємством.

В передноворічний період в населених пунктах традиційно організовано виїзну торгівлю хвойними деревами, новорічними гілками та композиціями, де ялинки можна придбати на законних підставах. Державна екологічна інспекція Карпатського округу вкотре наголошує громадянам не купувати новорічні ялинки сумнівного походження, не сприяти незаконному промислу, який завдає шкоди довкіллю.

Схожі матеріали за тегами: ялинки

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: