Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Електронні квитки на автобуси з Калуша: дещо неідеальний сервіс | КАЛУШПРО

Переглядів: 2518


Я їхав на журналістську конференцію до Львова. Організатори відшкодовували дорогу. Про квитки в обидві сторони просили подбати завчасно. Досвіду купівлі електронних квитків на автобуси (на відміну від залізничних) я ще не мав, але розуміючи, що така практика є – вирішив купити їх в мережі.
На потяг квитки можна купити як через сайт «Укрзалізниці» так і, наприклад, через Приват24. Для автобусних рейсів якогось єдиного централізованого сайту, який би спеціалізувався лише на автобусних рейсових перевезеннях, схоже, немає. Через той же Приват24 з Калуша до Львова квиток також не купиш. Знайшлися вони (квитки) лише на Tickets.ua, при цьому з Калуша до Львова можна було купити лише на один рейс, хоча зі Львова – на добрий десяток. Отож, на той один я і купив. Під час покупки виявилось, що з Калуша їхатиму рейсом «Рахів-Прага-Ліберець». Нічого, подумав собі: з комфортом і без зупинок по селах.
Квиток був на 13.45. Прийшов на вокзал о 13.37. Щоб чимось зайняти час, відразу пішов в касу запитати, чи буде автобус на Прагу.
- Він вже поїхав, - спокійно сказала жінка в касовому віконечку.
- Як поїхав? Ще вісім хвилин.
- З Калуша ніхто не купив на нього квитки і він поїхав, - почув у відповідь.
Я показав свій квиток і запитав, що мені робити.
- Він поїхав хвилину тому, бери таксі і доганяй, - порадила працівниця каси, і ще додала щось, мовляв, будеш мати науку, як купляти квитки в інтернеті.
Я був трохи застаний зненацька, тому відразу заскочив в таксі, яке стояло під автостанцією, сподіваючись, що десь при в'їзді в Пійло ми наздоженемо автобус. Коли проїхали Голинь, а обриси автобуса не вимальовувались навіть і в найдальшій перспективі, я про всяк випадок запитав таксиста, скільки буде коштувати, якщо погоня закінчиться в Голині. Почувши суму, яка дорівнювала вартості квитка до Львова, вирішив, що краще повернутися назад.
На автовокзалі сказав тій же безтурботній касирці, що автобус виїхав точно не за хвилину до мого прибуття на автовокзал. Просити її тепер, аби дзвонила до водіїв, щоб ті почекали, уже не було сенсу (насправді номер автобуса був на квитку, але я цю важливу деталь помітив занадто пізно). Тому я дослухався до порад ще однієї працівниці автовокзалу і сів на автобус до Стрия, а звідти – до Львова. Ще вона порадила, що коли вже когось поплутав нечистий і той взяв електронний квиток, то потрібно було попередньо прийти і повідомити про це в касі, щоб вони це якось відмітили. Тобто купляти електронний квиток з «європейського міста» немає жодної логіки. Також вона зазначила, що з Калуша не продають квитки по Україні на міжнародні рейси.
На автостанцію поряд із залізничним вокзалом у Львові я прийшов за годину до відправлення автобуса. Показав в касі роздрукований квиток, жінка у віконечку сказала: «Без проблем – покажеш шоферу і поїдеш». Прочекавши годину і не дочекавшись автобуса, поцікавився, чи він буде.
- Поламався і не приїде, - повідомили у касі.
Попросив поміняти квиток на найближчий рейс або повернути мені гроші. Як жінка за комп'ютером не намагалась допомогти - не виходило з технічних причин.
- Якби купував у касі, - сказала, - тоді було б все в порядку, а так там інший код, тож звертайся туди, де купував.
Подзвонив. Сказали, що вирішать все за півгодини і передзвонять. Найближчий до Калуша автобус був за годину двадцять, тому час я мав. Передзвонили, сказали, що потрібне підтвердження перевізника, що рейс скасували. Пішов знову в касу. Там, дивлячись із співчуттям, відповіли те саме: «Без дзвінка від Tickets.ua з квитком нічого не зроблять». Коли уже їхав до Калуша, знову передзвонили з онлайн-сервісу продажу квитків, що підтвердження отримали і гроші віддадуть протягом п'яти робочих днів. Віддали.

Мораль, сказана касирками або прочитана в їхніх очах – не треба вимахуватись і купляти білети в різних інтернетах. Також купляючи автобусні квитки в Україні через Інтернет, принаймні з Калуша, слід пам'ятати, що вони жодним чином не синхронізуються з тими квитками, що в касах автовокзалу, принаймні в Калуші та принаймні у Львові, якщо квиток до Калуша.

Андрій КОГУТ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: