Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Газовий лічильник: коли, кому і за скільки | КАЛУШ ПРО

Переглядів: 5544

 

Про те, як ідуть справи зі встановленням лічильників у Калуші і чи варто городянам сподіватися на газове господарство, журналіст тижневика «Калуш ПРО» поцікавилася у заступника начальника управління з комерційної діяльності Калуського УЕГГ Михайла Лавріва.

– Михайле Миколайовичу, в Україні діє закон, який зобов'язує облгази забезпечити усіх громадян газовими лічильниками, проте побутує думка, що газові господарства вмисне затягують цей процес. Тому поінформуйте наших читачів, скільки безкоштовних газових лічильників встановили для споживачів Калуша за роки дії даної програми та в цьому році зокрема.
– Інвестиційну програму по безкоштовному встановленню лічильників ПАТ «Івано-Франківськ-газ» реалізовує вже четвертий рік поспіль. Якщо у 2012-2013 рр. Калуське УЕГГ змонтувало 2698 приладів обліку, то минулого року – тільки 630.
Головна причина зменшення темпів реалізації програми по встановленню лічильників – падіння курсу гривні та інфляційні процеси, які не були враховані при формуванні тарифу на транспортування та постачання газу, які є єдиним джерелом фінансування інвестпрограми. Протягом минулого року наше підприємство неодноразово зверталося до Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з проханням відкоригувати тариф, однак звернення не були розглянуті.
Цього року НКРЕКП при формуванні тарифу на послуги з транспортування і постачання газу також не врахувала інфляційні процеси, більше того зменшила витрати на інвестиції на 8%. Тому протягом п'яти місяців ми встановили тільки 61 прилад обліку.
– Яка кількість споживачів у місті залишається без газових лічильників? Чи реально всіх їх забезпечити безкоштовними приладами обліку і за скільки часу?
– Наразі Калуське УЕГГ обслуговує 42 тисячі фізичних осіб, з них 5,9 тисячі не мають лічильників газу. Прилади обліку газу потрібно встановити до кінця року 37 споживачам, які використовують газ для підігріву води та приготування їжі, тобто користуються двома газовими приладами (колонкою і плитою) та 5,9 тисячі – тільки плитою.
Враховуючи існуючий рі- вень інвестиційної програми, для забезпечення всіх споживачів Калущини засобами обліку знадобиться 5 років. Однак відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», передбачено також інші джерела фінансування, зокрема із сільських, районних, обласних чи державних бюджетів або власним коштом споживачів.
– Кому лічильники встановлюватимуть насамперед?
– Найперше управління встановлюватиме лічильники споживачам, які використовують газові водонагрівачі та газові плити, оскільки, згідно з Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», з 1 січня 2016 р. подавати блакитне паливо таким споживачам без засобів обліку заборонено.
Окрім того, правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» прийняло рішення позачергово безкоштовно встановлювати лічильники ветеранам Великої Вітчизняної війни, інвалідам I групи, учасникам АТО, незалежно від кількості газових приладів у їх помешканнях.
– Чи обов'язково городянам звертатися з цього приводу в газове господарство і писати заяви?
– Як я вже зазначав, до кінця поточного року будуть встановлені лічильники газу в квартирах, де є газова плита і колонка. Споживачі, які використовують блакитне паливо комплексно, повинні звернутися в УЕГГ і написати відповідну заяву. Зі своєї сторони газове управління надішле їм повідомлення про обов'язкове встановлення лічильників газу в 2015 році.
– Михайле Миколайовичу, чи дійсно зменшені нормативи споживання газу для споживачів, у квартирах яких нема газових лічильників, на скільки і відколи?
– Постановою Кабіне- ту Міністрів України від 29.04.2015 №237 «Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» з 6 травня 2015 року внесені зміни до норм споживання природного газу у разі відсутності газових лічильників, затверджених постановою КМУ від 08.06.1996 р. №619. Вони зменшені вдвічі.
Так, для споживачів, які користуються газовими плитами і мають централізоване гаряче водопостачання, норматив з 6 травня знижено із 6 до 3 кубометрів газу на місяць на одну особу і відповідно ціна за норму споживання становить 21,564 грн; для споживачів, які використовують газову плиту і не мають централізованого опалення та газового водонагрівача, норматив знижено з 9 до 4,5 куб. м і ціна за норму споживання становить 32,346 грн; для домогосподарств, які використовують газові плити і водонагрівачі, норматив знизився з 18 до 9 куб. м газу на місяць на одну людину і відповідно ціна за норму споживання становить 64,692 грн.
– У скільки споживачеві орієнтовно обійдеться встановлення лічильника, якщо він придбає його за власний кошт?
– Якщо споживач бажає пришвидшити процес встановлення лічильника і готовий зробити це за власні кошти, він може звернутися до компаній, які мають ліцензію та дозвіл на такий вид робіт. Проконсультуватися щодо технічних характеристик приладу обліку можна у фахівців нашого УЕГГ. Вартість встановлення лічильника в середньому становить 2600 грн, це з врахуванням виготовлення проектно-технічної документації, вартості матеріалів та лічильника.
– Які документи необхідно подати для встановлення газового лічильника?
– Для встановлення лічильника споживачеві необхідно написати заяву, надати копії технічного паспорта квартири, паспорта та ідентифікаційного номера господаря квартири.
– Михайле Миколайовичу, чи боргує населення Калущини за газ? Якщо так, то яка ця заборгованість?
– Борги мешканців Калущини за перше півріччя 2015 року складають близько 6 млн грн. Збільшення заборгованості пов'язано з поетапним підвищенням ціни газу.
Розмовляла
Анастасія ВОЛЬСЬКА

 


Вигідна пропозиція для оптовиків! Тільки тут виз можете по найкращій ціні придбати стильні і якісні сумки світлих тонів.


 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: