Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Ігор МАТВІЙЧУК: «Або Верхнянська громада укладе угоду, або ЦРЛ їх не обслуговуватиме» | КАЛУШПРО

Переглядів: 1843


Та якщо з Калуською районною радою і РДА консенсусу місто сподівається досягти в найближчі дні, то з Верхнянською об'єднаною територіальною громадою, якій з держбюджету передбачена окрема медична субвенція на кожного мешканця, просвітку поки що не видно. В той час як районна влада продовжує переговорний процес, керівництво Верхнянської громади і від нього, і від передачі частини трансферту відмовилося.
З районною владою компромісу ми досягнемо, бо в них є розуміння того, що угоду про передачу субвенції укладати треба, – зазначила у коментарі «Калуш ПРО» в. о. заступника міського голови Наталія Табачук. – А ось з Верхнянською ОТГ складніше. Вони не хочуть іти на переговори, їхня позиція взагалі незрозуміла. У результаті ми разом із районною владою звернулися із листом до голови обласної ради Олександра Сича та голови ОДА Олега Гончарука з проханням втрутитися в дану ситуацію і терміново скликати нараду за участю представників органів місцевого самоврядування трьох громад – Калуша, Калуського району, Верхнянської ОТГ та департаментів охорони здоров'я і фінансів ОДА. Субвенція передбачена на утримання закладів охорони здоров'я як первинного, так і вторинного рівня надання медичних послуг та обслуговування населення. На території Верхнянської ОТГ вторинного рівня нема, тому місто буде змушене переглянути обсяги надання медичних послуг їхнім мешканцям.
За словами Наталії Табачук, керівництво міста і медики розрахували вартість одного ліжко-місця в день, яка складає 346 грн. У цей обрахунок входять витрати на електроенергію, харчування, зарплату медиків, дезінфікуючі, мінімальний пакет медикаментів та друкованої продукції (картки, виписки й ін.). Відповідно якщо стаціонар ЦРЛ братиме на обслуговування людей з іншої територіальної громади, яка не передає частини субвенції, то виставлятиме рахунки тим радам, чиї люди лікуватимуться.
– Витрати на лікування жителів Верхнянської громади місто оплачувати не буде, – заявив на сесії Калуської міськради й міський голова Ігор Матвійчук. – Або вони підпишуть угоду, або ми не обслуговуватимемо їх взагалі. Нехай ідуть до голови територіальної громади і нехай він їм каже, де вони мають лікуватися.
При цьому для жителів міста медичне обслуговування в цьому році залишається без змін. З міського бюджету і далі фінансуватиметься програма безкоштовного медикаментозного забезпечення, на яку передбачено 16 млн грн. За словами Наталії Табачук, як і в попередні роки, міські жителі матимуть право на безоплатне медикаментозне забезпечення двічі на рік при лікуванні у стаціонарі та денному стаціонарі і безоплатне планове обстеження на КТ та МРТ один раз в рік (без контрастної речовини). Безоплатним буде і лікування для учасників АТО та їхніх сімей, а також для громадян, які прибули з тимчасово окупованих територій.
Варто зазначити, що на сесії міськради був присутній і народний депутат Ігор Насалик. Власне, фінансові проблеми в медицині і стали основною причиною його приїзду у Калуш. З-поміж іншого Ігор Степанович висловив свою думку з приводу страхової медицини, про яку говорили депутати міськради, приймаючи бюджет на 2016-ий рік.
– Страхова медицина не можлива в умовах, коли середня зарплата складає 2600-2700 гривень. Коли вона сягатиме 500 доларів, тоді про це можна буде говорити, – вважає нардеп. – А зараз медичної субвенції у нас потребують 85% населення. Тому той варіант, що є в Калуші, – найбільш прийнятний.
Анастасія ВОЛЬСЬКА

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: