Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Ігор Насалик хоче перепоховати Євгена Коновальця у Калуші | КАЛУШПРО

Переглядів: 1731

 

14 червня 2016 року виповнюється 125 років з дня народження видатного діяча українського національно-визвольного руху Євгена Коновальця. Відповідно 25 листопада 2015 року Верховна Рада ухвалила постанову про вшанування пам'яті великого сина України.
Ініціатором внесення проекту цієї постанови виступив народний депутат, член фракції «Блок Петра Порошенка» Ігор Насалик.
Згідно з даним документом, заплановане урочисте відзначення на державному рівні 125-річчя від дня народження Євгена Коновальця. Відповідно Рада рекомендувала Кабінетові міністрів України звернутися до уряду Нідерландів, де поховано Коновальця, з проханням дозволити та сприяти у його перепохованні в Україні; утворити організаційний комітет з питань підготовки та проведення заходів щодо перепоховання Коновальця; розробити та затвердити план заходів щодо відзначення на державному рівні 125-річчя від дня народження Коновальця, вирішити питання фінансового та матеріально-технічного забезпечення цих заходів.
Крім того, Національному банку України рекомендовано виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, присвячену 125-річчю від дня народження Коновальця, а «Укрпошті» – видати серію поштових марок, присвячених цій події.
Ігор Насалик, який цього тижня побував у Калуші на сесії міськради, не лише нагадав депутатам про прийняття даної постанови, а й запропонував на наступній сесії прийняти звернення, адресоване Міністерству закордонних справ України, про перепоховання Євгена Коновальця у Калуші.
– Постанова про святкування125-річчяКоновальця передбачає не лише випуск монет і марок, а й перезахоронення. Ініціатор (очевидно, Насалик мав на увазі себе. – Авт.) готує робочу групу, – зазначив Ігор Степанович. – Я хочу, щоб перепоховання відбулося у Калуші.
При цьому він озвучив, що паралельно створив би ще одну робочу групу по перепохованню Петра Дорошенка (визначний український військовий, політичний і державний діяч, похований у селі Ярополчому під Москвою. – Авт.).
Як бачимо, ідею Пантеону Героїв нардеп не полишає. Якщо не Бандера, то бодай Коновалець. Але чому другим місцем вічного спочинку має бути Калуш – не зрозуміло, адже народився лідер ОУН на Львівщині. Тож перепоховати його на батьківщині виглядало б куди логічніше.
Нагадаємо, що у 2006 році депутати Калуської міськ-ради надсилали звернення стосовно перепоховання у Калуші Степана Бандери тодішньому президенту Вік-тору Ющенку, оскільки підтримали пропозицію Ігоря Насалика щодо Пантеону Героїв. А у 2015-му нардеп, балотуючись на міського голову Івано-Франківська, обіцяв Пантеон, але вже Слави, франківцям.
Цікаво, чи підтримають ідею Насалика депутати сьомого демократичного скликання?


Анастасія ВОЛЬСЬКА


Довідка: Євген Коновалець народився 14 червня 1891 р. в селі Зашків Жовківського району Львівської області. Полковник Армії Української Народної Республіки (УНР), командант Української військової організації (УВО), голова Проводу українських націоналістів (з 1927 р.), перший голова ОУН. З грудня 1922 р. жив в еміграції у Чехословаччині, Німеччині, Швейцарії та Італії.
У листопаді 1937 р. керівник СРСР Йосип Сталін особисто зустрівся з офіцером НКВС Павлом Судоплатовим та поставив перед ним завдання розробити план «нейтралізації» керівництва ОУН. Через тиждень у Кремлі Судоплатов доповів про план Сталіну, керівнику НКВС Миколі Єжову та голові ЦВК УРСР Григорію Петровському.
23 травня 1938 р. Судоплатов передав Коновальцю в Роттердамі (Нідерланди) в кафе готелю «Атланта» вибухівку, замасковану під коробку цукерок з українським орнаментом як подарунок «від друзів». Після того, як коробка була перевернута у горизонтальне положення, вона вибухнула.
Поховали Коновальця на кладовищі Кросвейк у Роттердамі.

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: