Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

imagetst

Переглядів: 613


Як повідомила співвласник басейну та ініціатор проекту калушанка Ірина Кілко, в оренду приміщення басейну нові орендарі взяли у жовтні минулого року. Певні роботи велися й раніше, проте зараз вони проходять інтенсивно і вже цього місяця планується попередня презентація «Акваторії». Повноцінне ж відкриття басейну відбудеться орієнтовно перед новим роком або після нього, хоча загалом комплекс будуть запускати поетапно. Наразі чорнові роботи закінчені, майстри працюють над фасадом, ведуться також оздоблювальні роботи в самому приміщенні – вже обкладені плиткою чоловіча, жіноча та дві дитячі роздягальні, місця загального користування, до завершення підходять роботи з проведення вентиляції та облаштування модульної котельні. Всі ремонти роблять місцеві жителі, дизайнерами даного проекту є подружня пара – калушанка Тетяна Красуцька та львів'янин Андрій Даниляк.

басейн
За словами пані Ірини, проект басейну вони дещо змінили. У попереднього орендаря спрямування було більш комерційне, адже передбачався один басейн, але вісім саун. Теперішній проект має більш соціально-оздоровчий і рекреаційний напрямок. Так, окрім великої чаші басейну, буде й мала для діток від 6 місяців 6 до років, три фітнес зали, тренажерний зал, SPA-зона, яка включатиме послуги масажиста, косметолога та перукаря, а також соляну кімнату та сауну.
Планують нові орендарі надавати послуги дітям з обмеженими фізичними можливостями, зокрема, діткам з ДЦП. Для такої категорії вже облаштували зручний пандус біля центрального входу, спеціальні санвузли та роздягальню. У перспективі планують для цих дітей запровадити раз в тиждень і безкоштовне відвідування.
Хоче пані Ірина відкрити в басейні і школу дитячого розвитку для діток дошкільного віку та творчу студію, де діти могли б займатися декоративно-прикладним мистецтвом, живописом, рисунком, декупажем, тобто розвиватися всесторонньо.
– У нас має бути повноцінний спортивно-оздоровчий комплекс: від плавання до занять йогою, фітнесом та художньою гімнастикою. З пропозицією відкрити студію художньої гімнастики до мене зверталися батьки, – каже пані Ірина.
У планах співвласниці і відновлення вишок для стрибків у воду висотою 3 і 5 метрів. Такі вишки у басейні колись були, зауважує ініціаторка, але попередні орендарі їх демонтували. Крім того, відновлена і глибина великої чаші басейну, яка йде від 1,8 до 4,5 метра. Тобто робиться все, щоб у басейні могли проходити змагання і діти мали можливість займатися професійно.
– У нас в місті на належному рівні стоїть легка атлетика, силові види спорту, танці. Відповідно є спортсмени, які показують чудові результати. А ось з плаванням все гірше. Мені ж хочеться, щоб розвивався і цей вид спорту, – ділиться Ірина Кілко. – З цього приводу ми навіть спілкувалися з відомою українською плавчинею Яною Клочковою, щоб вона давала майстер-класи нашим тренерам. У планах і відкриття школи плавання Яни Клочкової. Калушу треба готувати своїх чемпіонів з плавання.
На території басейну також буде міні-кафе з повноцінною кухнею. Відвідувачі зможуть тут поїсти, а у вихідні дні й долучитися з дітьми до майстер-класів, які проводитимуть кухарі.
Підшукують власники басейну і відповідний персонал. Зокрема, тренерів з плавання, які мають розряд, тренерів з художньої гімнастики, фітнесу, масажистів, психологів, логопедів, педагогів-дошкільників, які працюють за новими методиками, зокрема методикою Монтессорі, медичний персонал (з досвідом роботи на «швидкій» чи реаніматолога), кухаря, який обізнаний з дитячим харчуванням.
Загалом в басейні працюватиме близько 100 людей. Тож, на думку пані Ірини, це дуже вигідний для Калуша проект: будуть нові робочі місця, податки йтимуть до місцевого бюджету. Важливим аспектом є і соціальна складова, яка обов'язково впроваджуватиметься.
Відвідувачів також планують привабити демократичними цінами та різноманітними абонементами. А оскільки такого спортивно-оздоровчого закладу нема ні в сусідніх районах, ні обласному центрі, то власники розраховують і на мешканців цих населених пунктів.
Не проти пані Ірина також дати «друге життя» унікальній вітражній композиції, яка колись прикрашала фасад будівлі басейну. За її словами, спеціалісти «Карпатської кераміки» погодилися зробити це зображення в керамічній плитці, яке майстри вмонтують як панно в стіну на другому поверсі. Тому калушан, які, можливо, мають у своєму архіві зображення вітража чи фото, просять передати його «Акваторії-Калуш».
Анастасія ВОЛЬСЬКА

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: