Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Ірма Вітовська розпочала кампанію, щоб зібрати кошти на створення Національного музею Голодомору

Переглядів: 276

Амбасадором національної кампанії «Зерна правди» стала відома акторка театру і кіно з Франківська, заслужена артистка України Ірма Вітовська.

Ірма Вітовська-Ванца створила власну благодійну кампанію на «Зерна правди», щоб зібрати кошти для створення Національного музею Голодомору-геноциду. Для старту кампанії вона зняла відео, в якому розповіла, як її родини торкнувся голодомор.

«Минуле не відходить із інформаційного поля безкінечності. Його емоційна пам’ять жива й перебуває в постійному контакті з сьогоденням. Особливо це стосується несправедливого забуття, байдужості, трагедій, відсутності емпатії... Особливо це стосується родинної й національної пам’яті... Наше поверхове знання минулого та небажання стати причетними до болю й страждань, відсутність свічок у Дні пам’яті жертв Голодоморів відповідають якнайкраще на питання: «Хто я?» і «Чиї ми?». Щораз кожна така дія чи її відсутність торкаються мене особисто. Тож я долучаюся до проєкту Творення Музею Голодомору і дуже дякую за цю почесну місію стати Амбасадором цієї важливої справи», – каже Ірма Вітовська.

Серед інших амбасадорів проєкту – музикантки сестри Тельнюк, патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав, ІТ-компанія SoftServe, співзасновник Veterano Coffee, ветеран Володимир Шевченко, нардепка, артистка Софія Федина, пише Курс.

«Прошу долучатись. Пам’ять – важливий спадок нащадкам та благословення і захист предків. Питання протиставлення убієнних та померлих живим (а часом я чую певні неприємні фрази на кшалт «Навіщо це? вони давно померли, а треба думати про живих»), я вважаю аморальним... Це чинять люди, позбавлені почуття емпатії і є небезпечними та паразитарними в суті своїй. Це в певній мірі є спів злочином... Бо милостива людина, що має співчуття (вічна пуповина зі Св. Духом), цінує життя та всі його болі та жертви. Якщо є можливість нам в малих спільних діях зробити важливу справу, то в майбутньому цінність її буде неоціненною», – закликала Ірма Вітовська.

Кожен може стати співавтором Національного музею Голодомору-геноциду, залишивши благодійний внесок у Фонді музею тут.

«Один внесок – одне вшановане ім’я жертви Голодомору, яке проростає з мороку забуття, як зерно правди», – пояснюють автори проєкту.

На цей час вшановано 2053 жертви, зібрано понад 3 млн гривень.

Схожі матеріали за тегами: Ірма Вітовська музей Голодомору

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: