Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Калуський коледж культури презентував франківцям легендарний 11-метровий рушник і влаштував народне дійство (ФОТО)

Переглядів: 509

Фаховий коледж культури і мистецтв м. Калуша 23 жовтня привіз до Франківська свій легендарний 11-метровий рушник, створений у техніці фелтинг, і урочисто передав на експонування в Івано-Франківську обласніу бібліотеку для дітей.

Студенти коледжу влаштували справжнє народне дійство під стінами Івано-Франківської обласної бібліотеки для дітей, на яке прийшли подивитися багато охочих, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на Івано-Франківську обласну бібліотеку для дітей.

Оркестр, що виконував українські маршові пісні, танцювальний колектив, який розважав публіку своїм виступом, та хор, що виконував церковний гімн «Боже великий, єдиний» – все це студенти Фахового коледжу культури і мистецтв м. Калуша.

В.о. директора Фахового коледжу культури і мистецтв Ярослав Яців привітав глядачів та повідомив, що калуський рушник починає мандрувати Україною.

Директор бібліотеки виступила з вітальним словом та наголосила, що наступне місце, куди попрямує рушник – Національна бібліотека України для дітей у м. Києві.

Як інформувало «Калуш ФМ», творіння викладачів та студентів спеціальності «образотворче мистецтво», «декоративне мистецтво» і «реставрація» Калуського фахового коледжу культури і мистецтв увійшло до Національного реєстру рекордів України у категорії «Мистецтво» як найдовший рушник, створений фелтингом.

Фелтинг, або валяння – це виготовлення вовняних виробів способом зчеплення і переплетення між собою волокон вовни. У процесі валяння вовну розпушують, замаслюють і змішують, з суміші утворюють вату, а з неї нашаровуванням готують основу виробу. Основу ущільнюють, просочують розчином сірчаної кислоти і звалюють. Тому майстерні, в яких здійснювалося це виготовлення, носили назву валяльні.

 

Схожі матеріали за тегами: Франківськ коледж рушник презентація

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: