Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Молоді калушани грали в дебати

Переглядів: 806

Шестеро гостей із обласного центру – це учасники уже згаданої Івано-Франківської федерації дебатів, яка утворилась у 2011 році. З того часу, за словами заступника голови федерації, осередок пережив переродження. Після того, як їхній голова переїхав жити до Львова, залишилось лише троє активних членів, які й сформували в Івано-Франківську федерацію дебатів у її сучасному варіанті. За рік, що минає, іванофранківці встигли взяти участь у 80-ти різних заходах, пов'язаних з дебатами – передусім дебатних турнірах, а також дебатних школах та тренінгах. На деяких вони навчали, на інших – вчились самі. Щодо дебатних змагань, то франківці цього року побували у Львові, Одесі, Вінниці, Дніпропетровську..., загалом в чотирнадцяти містах. У Калуші франківський дебатний клуб повинен був представляти голова, але він та ще кілька учасників клубу в той самий день брали участь в англомовному дебатному турнірі разом із представниками десяти країн. Як розповів під час презентації своєї організації заступник голови клубу Василь Чорнописький, кошти для того, щоб їздити в інші міста та організовувати турніри, дебатери отримують від спонсорів та завдяки грантам. Зараз в Івано-Франківську налічується 45 офіційних любителів дебатів. Учасники федерації дебатів також входять до громадської ради при Івано-Франківській ОДА.
Після презентації, де на слайдах було показано різні етапи діяльності організації та те, як її члени відпочивають, перейшли власне до гри. Шестеро учасників були поділені на дві команди по три людини – парламент та опозиція, кожен з яких повинен був відстоювати свою позицію. Тема дебатів була «Ця палата бореться за права чоловіків». Влада доводила, що за права чоловіків потрібно боротися, опозиція намагалась переконати, що чоловіки в сучасних умовах і так мають достатньо прав у порівнянні з жінками. Грали в американський формат дебатів (є ще популярний британський та кілька менш поширених), де почергово виступали представники влади та опозиції, маючи на промову по п'ять хвилин. Опоненти могли втручатися у промову підняттям руки. Спікер в свою чергу мав право прийняти або відхилити можливе зауваження. Після оголошення тем команди мали по 15 хвилин для підготовки. Хоча переможців дебатів не оголошували (можливо, це і не прийнято), але більш переконливо виглядала опозиція. Ймовірно тому, що в них і завдання було легше – довести, що права чоловіків (у порівнянні з жінками) зараз не ущемляються. Варто відзначити, що коли хтось із дебатерів знаходив якісь вдалі аргументи чи влучну фразу, інші учасники (навіть опоненти) підтримували сказане оплесками. При цьому майже всі плескали не долоня до долоні, а долонею до поверхні стола, від чого в бібліотеці піднімався незвичний для закладу гул.

 

12243530 1064741063549915 190203188495341963 n


Після кави-брейк дебатували, поділившись на групи, вже представники Молодого Народного руху. Заступник голови калуського МНР Роман Пілецький розповів, що їхня організація планує створити власний дебатний клуб. А поки що калушани набираються досвіду, проводячи такі заходи, і запрошують усіх калушан віком 14-18 років долучатись до розбудови в Калуші цієї справи. Схожі заходи завдяки грантовій підтримці в розмірі шести тисяч гривень від Калуської міської ради будуть відбуватись у Калуській центральній бібліотеці ще протягом кількох наступних вихідних.

Андрій КОГУТ

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: