Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Оптимізація мережі освітніх закладів – у фокусі «гуманітарної» комісії міської ради

Переглядів: 212

Відбулося засідання комісії з питань гуманітарної роботи, законності та антикорупційної політики Калуської міської ради. На порядку денному – 14 питань.

Центральне – про затвердження Плану оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти на 2024-2027 роки, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на Калуську міську раду. Над ним тривалий час працювала спеціальна комісія, яка детально вивчала стан освітньої галузі громади. Необхідність зумовлена кількома факторами: зменшенням кількості дітей, змінами на законодавчому рівні, нестачею освітньої субвенції. Комісія виробила оптимальний  план, який дозволить забезпечити комфортне навчання не тільки у місті, але й у селах громади. Водночас, максимально збереже хорошу освітню традицію, яку у Калуші  напрацьовували десятиліттями.

«Ми проаналізували кількість дітей у закладах дошкільної і загальної середньої освіти. Картина невтішна: бачимо спад, – констатує начальниця управління освіти Калуської міської ради Ірина Люклян. – У розвитку освітньої галузі на державному рівні акцентують на професійно-технічній освіті. Із 2027 року ліцеї, тобто заклади, які забезпечують третій  ступінь освіти (10-12 класи), будуть виокремлені. Усі решта закладів, гімназії, надаватимуть освіту із першого по дев’ятий клас. Після цього дитина має вирішити: йти їй у академічний ліцей чи у профтехосвіту. Планують, що ліцей має мати на всіх трьох паралелях не менше, ніж 600 дітей».

Таким чином, у Калуській громаді зможуть створити один академічний ліцей. Найімовірніше – на базі ліцею №10. Він також буде надавати освітні послуги і для здобувачів із інших громад, де кількість дітей не дозволяє відкрити такий заклад. Для них має бути передбачений пансіон.

Крім того, на базі ліцею ім. Дмитра Бахматюка створять науковий ліцей. Уже подали необхідну заявку, і на осінь заплановано повний аудит освітнього закладу.

«Перетворити такий потужний заклад у гімназію – просто нелогічно, – переконує заступниця міського голови Надія Гуш. – Ліцей ім. Дмитра Бахматюка виховує кращих у країні учнів із інформаційних технологій, біології. Діти активно займаються у Малій академії наук. Схожий ліцей працює у Дрогобичі, і ми мали низку консультацій із ними з цього приводу. Ураховуючи їхній досвід, проситимемо залишити при ліцеї і середню ланку».

Як і у попередні роки, відкрити десятий клас у місті зможуть ті заклади, до яких надійшло не менше 24-х, у сільській місцевості – не менше 18 заяв. Поступово відбуватиметься оптимізація мережі. Законодавство каже, якщо у закладі є 45, а з наступного року – 65 учнів, держава не даватиме на нього субвенцію. Тобто, кілька гімназій у громаді довелося б фінансувати із місцевого бюджету. Їх планують переводити у статус філій. Платнують також  створювати опорні гімназії, які матимуть дві і більше філій. Це відбуватиметься поступово, і ніяк не вплине на умови отримання освіти. Ні батьки, ні діти не постраждають. Заклад – залишиться. Просто буде називатися філією гімназії, а це дозволятиме залучити освітню субвенцію із державного бюджету. Зміни обіцяють проводити поступово, проводити консультації і інформування.

Іншими питаннями комісія розглянула питання про звернення Калуської міської ради, внесення змін до низки цільових програм. Обговорили Програму сприяння розвитку волонтерської діяльності і Програму для кривдників Калуської міської територіальної громади. Погодили і текст Меморандуму про економічне партнерство і співробітництво із Полтавською міською територіальною громадою. Про роботу Калуської ЦРЛ за минулий рік доповів генеральний директор Ярослав Мороз.

Рішення комісії матимуть рекомендаційний характер під час розгляду питань на пленарному засіданні найближчої сесії Калуської міської ради.

Схожі матеріали за тегами: Калуш освітні заклади оптимізація

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: