Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Райради створили, а коштів не передбачили. Франківська облрада звернулась до Зеленського, ВР та Кабміну

Переглядів: 453

Депутати Івано-Франківської обласної ради стурбовані критичною ситуацією, що склалася із забезпеченістю та фінансуванням районних рад.

Сьогодні під час сесії депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, обласних рад щодо незабезпеченості коштами на утримання районних рад області, інформує Фіртка.

Зокрема Кабінет Міністрів України просять:

– розробити та подати на розгляд Верховній Раді України зміни до Бюджетного кодексу України щодо передбачення реальних дохідних джерел наповнення бюджетів районних рад або додаткової дотації з державного бюджету для забезпечення функціонування органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня;

– у разі прийняття Верховною Радою України зазначених змін до законодавчих актів передбачити внесення відповідних змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік»;

– напрацювати зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», чітко визначивши повноваження органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня та внести відповідний законопроєкт на розгляд Верховної Ради України.

Верховну Раду України просять внести до порядку денного чергового пленарного засідання запропоновані Кабінетом Міністрів України законопроєкти з порушених питань та ухвалити відповідні рішення.

Крім того, просять інші області прийняти аналогічні звернення до органів влади вищого рівня.

Під час обговорення депутати звернули увагу на те, що це питання мали б підіймати депутати фракції «Слуга народу».

Оскільки центральна влада децентралізаційну реформу не довела до логічного завершення, залишивши проміжний – районний рівень. Адміністративно-територіальну реформу завершили, депутатів та ради обрали ще восени, але чітко прописаних функцій та бюджету немає досі.

«Не ресурси сьогодні головне, а повноваження. Однозначно, що це питання треба підтримати. Вчора шість районних рад зібрали свою сесію з вимогою до президента. Давайте підтримаємо своїх колег», – відмітив перший заступник голови обласної ради Василь Гладій.

«Влада це і є інституції. Якщо інституції слабкі, то і влада слабка. Якщо допустили районні ради, то зробіть їх дієздатними. На мою думку, найгірший тренд і тенденція в державі зараз це занехаяння державних інституцій. А робиться це для того, щоб люди дивились і казали, нема влади, хай інші приходять і керують», – наголосив голова Івано-Франківської облради Олександр Сич.

Під час обговорення звернення депутати фракції “Слуга народу” заявили, що утримаються від голосування.

У підсумку «за» проголосували 69 обранців. Утримались 10, не голосував один.

З повним текстом звернення можна ознайомитись за посиланням.

 

 

 

 

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: