Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

Серед регіонів України Івано-Франківщина посідає п’яте місце за часткою багаточисельних сімей

Переглядів: 384

8 липня в Україні відзначають День родини, адже саме в українських родинах зберігаються наші національні традиції: нагадування про свій рід, своє коріння, про духовний зв’язок минулого та сучасного, про зв’язок  поколінь.

Станом на 1 січня 2022 року на території Івано-Франківської області проживало 1 349,1 тис. осіб у складі 445 тис. домогосподарств (3% загальної кількості в Україні). Про це з посиланням на головне управління статистики інформує «Калуш ФМ».

У сільській місцевості проживає 54% родин нашого краю, решта – у міських поселеннях. В обласному центрі мешкає 17% домогосподарств області.

Середньостатистична родина нашого краю складається з трьох осіб, водночас 32% – це сім’ї з чотирьох та більше осіб (в Україні таких родин лише 20%). У своєму складі трьох та двох осіб мають по 29% домогосподарств області відповідно, одну особу – 10%. 

У 48% домогосподарств області зростають діти віком до 18 років (в Україні таких сімей 38%). З їх числа 77% виховують одну дитину, 22% – двох, решта – трьох дітей і більше. 

Серед регіонів України Івано-Франківщина посідає п’яте місце як за часткою багаточисельних сімей (з чотирьох і більше осіб), так і за часткою домогосподарств з дітьми.

Умови та рівень життя домогосподарств з дітьми забезпечують дорослі особи, які є у їх складі. Дві дорослі особи є у складі 49% домогосподарств з дітьми, три та більше особи – у 48%. Разом з тим, 3% цих сімей утримує лише одна доросла особа, у більшості з них виховується одна дитина.

Серед домогосподарств без дітей кожне п’яте – одинаки, з яких 80% – особи непрацездатного віку. 

Працюючі особи, які значною мірою забезпечують матеріальний добробут сімей, є у складі 75% родин нашого краю проти 68% в цілому в Україні. За цим показником область посідає четверте місце серед регіонів держави. Зокрема, 56% сімей нашого краю мають у своєму складі двох працюючих осіб, 34% – одну працюючу особу, решта – трьох і більше таких осіб. Середня кількість працюючих у розрахунку на одне домогосподарство склала 1,4 особи.

 

Схожі матеріали за тегами: день родини Прикарпаття статистика

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: