Радіо КалушFM (095) 633-12-68 Пн.-Сб. 09:00- 18:00, Нд.- вихiдний

«Сезон ненаписаних віршів» від Богдана Томенчука | КАЛУШПРО

Переглядів: 2293


Цього разу презентація проходила в дещо іншому форматі, ніж це відбувається зазвичай: у затишній залі ресторану «Вежа», при свічках, з бокалом червоного вина, під ніжне соло саксофона й скрипки. Прихильники, поціновувачі, приятелі, відкинувши повсякденне і сіре, залишивши позаду метушню і будні, зібралися, щоб вповні насолодитися поетичним словом Богдана Томенчука та співаною поезією у виконанні івано-франківського барда Ігоря Гриника, який поклав на музику більше двох десятків поезій автора.

11991292 10156141220195055 515908645 o
Цього вечора ніхто не вдавався в життєпис поета, а просто читали його вірші. Їх виконували режисер та актори театру «Легенда» Леся Піцик, Олег Савка, Іванна Климентій, вчитель-словесник гімназії Віталій Півторак, працівник культури Ольга Білоус і ті, кому вони просто прийшлися до душі.
Проте найкраще свої поезії читав сам автор. Вибирав різні. Про родину (...Так хочеться горнятка молока//І грінки хліба з маминої печі...), непросте сьогодення з його болем і смутком (Я не став твоїм першим.//Я став просто «двохсотим»), а в більшості ліричні, присвячені її величності Жінці. Бо, як зізнався поет, саме жінка у всіх її проявах – красива, ніжна, недосяжна – була і залишається його Музою (Украду тебе в ситої дійсності,//Бо задушно у цих комфортах.//Поселю на краєчку вічності//На гравюрах, полотнах, офортах...).
До нової збірки, а їх у Богдана Томенчука вже чотири, увійшли поезії двох останніх років. Як зізнався поет, книжку видавати він не планував. Вірші навіть не записував, а начитував і зберігав їх на гаджеті, частину викладав у соцмережі – звідси і назва «ненаписані вірші». Та після сумнозвісних вересневих подій з обшуком і вилученням правоохоронцями носіїв інформації, зрозумів, що потрібно зберегти вірші, бо вони можуть пропасти. Спонукали до цього і друзі, зокрема громадський активіст Віталій Перевізник та письменниця Ольга Деркачова. Саме вони й допомогли укласти нову збірку.DSCN0138


Автор також повідомив, що цією книгою розпочинається естафета «Від слова до слова». Усі кошти, виручені від її розповсюдження, будуть передані літературній агенції «Discursus» для видання наступних книжок за умови, що автор, чия книга побачить світ завдяки цій естафеті, вчинить так само. І цими наступними авторами, за словами Богдана Томенчука, стануть письменниця Ольга Деркачова та поетеса Власта Власенко.
Присутні на презентації активно підтримали автора. Після творчої зустрічі до прози життя без «Сезону ненаписаних віршів» і автографа поета поверталися хіба одиниці.
На завершення літературного вечора заступник міського голови Галина Романко подякувала Богданові Томенчуку і подарувала йому на згадку про зустріч з калушанами 12-томник творів Левка Лук'яненка.


Анастасія ВОЛЬСЬКА

 

Поезії з останньої збірки

* * *
Я не став твоїм першим.
Я став просто «двохсотим».
Впав дощами гіркими
За твої горизонти.
Замість нашого сина –
Тільки спогад цілунків
І світанків ненаших
Неможливі малюнки.
Шелест нашого листу
Під чужими ногами,
І ріці нашій чистій
Тісно між берегами...
І в ранковій кав'ярні
Сум не нашого блюзу,
І не я заправляю
Медальйон твій у блузу...
І не я в пізніх травах
Розцілую коліна...
...Ти не вір, що воскресну
І крізь вічність прилину...
Бо життя – то не вірші
І не блиск позолоти.
Хотів бути єдиним,
А став просто «двохсотим»...

* * *
І сніг, і не сніг – ніби сиплеться мливо
І тане в цілунку на рідній щоці...
Відкинеш волосся якось неграйливо,
Зігрієш долоні у мене в руці...
Сльозою наповниш зіниці тривоги
В молитві про мене – «Лиш не розіпни...»
Несемо хрести в цвинтарі перемоги
З долоней любові у зону війни...

К сожалению, браузер, которым вы пользуетесь, морально устарел,
и не может нормально отображать сайт.

Пожалуйста, скачайте любой из следующих браузеров: